Flidrouš

Poradíte, jak se zbavit otoku a bolesti po včelím bodnutí?

předevčírem jsem šlápl na včelu.
Vyndal jsem si žihadlo a dál si na to ocet.
Včera bylo vše ok ale dneska mi to oteklo a strašně to svedi.
Neznáte nějaké babské rady aby to tolik nesvedilo nemůžu ani spát.

Původní neotázka
Potřebuji poradit

Odpovědi
mosoj

Svědění je známka hojení. Pokud si myslíš, že to nevydržíš, kup si v lékárně FENISTIL. Nicméně, myslím si, že to je vyhazování peněz.

marci1

Chladit. Pokud máš doma protialergické léky působící proti účinkům histaminu , třeba Zodac, Zyrtec, Ceresu apod. vem si tabletu. Velmi dobrá jsou antihistaminika ve formě masti (třeba Fenistil), kterým si potři postižené místo. 🙂

Tw!st

Osobně používám výtažek z hřebíčku v octu, sice jsem to u nikoho neslyšel ale osobně mi to vždycky pomohlo

Drap

I já jsem předevčírem stoupl bosou nohou na včelu. chvíli jsem to chladil ve vodě a asi za patnáct minut se mi to podařilo znovu. Ochlazení pomáhá. Nic nenateklo. Stává se mi to každé léto několikrát.

dr.luha

Pro příště – po invazi přiložit ulomený list netřesku nebo obklad z propolisu. Ten by mohl pomoci i v tomto odloženém případě.

kolmano

Když to otéká je dobré pořádně namazat nějakou mastí (doma používáme klasickou niveu), poumůže to uvolnit kůži a ta potom nesvědí.
Na otok pomůže když bude noha v klidu a nahoře kdykoliv to jen jde a taky zvyšte příjem vody.