Avatar uživatele
Flidrouš

Poradíte, jak se zbavit otoku a bolesti po včelím bodnutí?

předevčírem jsem šlápl na včelu.
Vyndal jsem si žihadlo a dál si na to ocet.
Včera bylo vše ok ale dneska mi to oteklo a strašně to svedi.
Neznáte nějaké babské rady aby to tolik nesvedilo nemůžu ani spát.

Původní neotázka
Potřebuji poradit

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2864 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Svědění je známka hojení. Pokud si myslíš, že to nevydržíš, kup si v lékárně FENISTIL. Nicméně, myslím si, že to je vyhazování peněz.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Chladit. Pokud máš doma protialergické léky působící proti účinkům histaminu , třeba Zodac, Zyrtec, Ceresu apod. vem si tabletu. Velmi dobrá jsou antihistaminika ve formě masti (třeba Fenistil), kterým si potři postižené místo. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tw!st

Osobně používám výtažek z hřebíčku v octu, sice jsem to u nikoho neslyšel ale osobně mi to vždycky pomohlo

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

I já jsem předevčírem stoupl bosou nohou na včelu. chvíli jsem to chladil ve vodě a asi za patnáct minut se mi to podařilo znovu. Ochlazení pomáhá. Nic nenateklo. Stává se mi to každé léto několikrát.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dr.luha

Pro příště – po invazi přiložit ulomený list netřesku nebo obklad z propolisu. Ten by mohl pomoci i v tomto odloženém případě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kolmano

Když to otéká je dobré pořádně namazat nějakou mastí (doma používáme klasickou niveu), poumůže to uvolnit kůži a ta potom nesvědí.
Na otok pomůže když bude noha v klidu a nahoře kdykoliv to jen jde a taky zvyšte příjem vody.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví