Patrik0056

Potřebuji na Donate (příspěvky) živnostenský list a platit daně?

Můžu přidat na mou webstránku sekci příspěvky (Například: přes BitCoin) i bez živnostenského listu a nemusím danit příspěvky?

Odpovědi
seraphico

Příspěvek = příjem. Ve Vašem případě se nebude jednat o příjem příležitostný, tudíž danit jej musíte. Stejně tak si založit ŽL.

Pepa25

Jde o dvě různé věci: ŽL se potřebuje na podnikání – zde je potřeba ověřit, zda je splněna definice.
Daně z příjmů: platí se z principu ze všech příjmů, které nejsou osvobozeny. Mezi osvobození příjmy patří příležitostné příjmy do limitu (aktuálně činí 30 tis. Kč ročně).