Mr. Marek

Je streamer druh podnikání? Jak je to s donaty (tedy finančními příspěvky fanoušků)?

Nejlepší odpověď
Questman

Po překročení určitého celkového ročního příjmu či pravidelného měsíčního příjmu (můžete si dohledat) se z toho stává druh živnosti a je třeba si na tuto činnost zřídit řádné živnostenské oprávnění.
Tzv. „donates“ neboli příspěvky vždy podléhají zdanění.

Pokud vás téma zajímá hlouběji, doporučuji si pročíst takové stručné FAQ pro začínající streamery, kde se dozvíte vše potřebné, viz odkaz.

Zdroj: https://www.ar­cadebulls.cz/stre­amersky-faq-cast-prvni/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.