g52

Potřebuji k podnikání výpis z rejstríku trestů? Jedná se o volnou činnost. Děkuji

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Podmínkou udělení živnostenského listu, dnes výpis z živnosteneckého rejstříku je podmínka bezúhonosti, Takže ano

Až budou fungovat základní registry tak potřeba nebude, protože si to úředník zjistí sám.

Další odpovědi
anonym

Na každý druh podnikání je podmínkou vyřízení živnostenského oprávnění Výpis z rejstříku trestů. Výjimkou je pouze Živnostenské oprávnění, které nahrazuje dřívější živnostenský list.
Dříve bývalo na živnostenském úřadě nebo živnostenském referátě běžné, že zájemce o podnikání při první návštěvě ŽÚ obdržel veškeré informace, co bude pro své podnikání potřebovat.

anonym

Ano je to třeba, ale myslím, že v našem státě to nemá smysl, nechápu, jak si může někdo vyřídit další živnost, když předešlá skončila tunelem a zpronevěrou??

Deli

Zařizovala jsem si ŽL na všechny volné živnosti v 11/11. Nepotřebovala jsem výpis z RT. Jen 1000 Kč, OP a hod času.

meshuge

Ja ho nepotrebovala…Tak ted jsem z toho jelen.....
Doplňuji:
tech 1000 ano :)