elektrikář

Potřebuji dobrý recept na sušenky k čaji na chroupání večer

večer
Doplňuji:
Díky Hanulko

Nejlepší odpověď
hanulka11

můžete si upéct „zmrzlé“ kousky

50 dkg polohrubé mouky
25 dkg tuku/hery/
kostička droždí
5 lžic mléka
2 lžíce cukru
sůl
moučka a vanilk. na obalení

Na vál si prosijte mouku , přidejte cukr sůl a do dolíčku rozdrobte droždí a zalijte vlhým mlékem, nastrouhejte tuk a vypracujte těsto .Vložte je do nádoby se studenou vodou a nechte několik hodin /můžete i přes noc/dokud nevyplave .Až těsto bude plavat vyjměte ho a osušte utěrkou a vyválejte slabý plát cca 2 mm a vykrajujte tvary nebo krájejte rádýlkem a hned pečte ve vyhřáté troubě teplé obalujte v mouč .cukru smíchaném s vanilkovým.
Ze stejného těsta si můžete připravit i slané ďobání , vykrájené tvary potřete rozšlehaným vajíčkem a posypte kmínem, mákem, sezamem a hned upečte.

Makové placičky se škvarky

velmi křehké a moc dobré

14 dkg mletých škvarků
18dkg hladké mouky
8 dkg cukru
1 vejce
1/2 prášku do pečiva
2lžíce máku NEUMLETÉHO

Vypracujeme na vále těsto ze všech surovin nakonec vpracujeme mák
rozdělíme na dílky ze kterých tvoříme malé placičky na plechu vyloženém pečicím papírem placičky potřeme rozšlehaným vejcem a pečeme v předehřáté troubě na 200st. do zlatova

ještě mě napadl jednoduchý recept

univerzální těsto

1/4 hladké mouky
1 hera
1 tvaroh

vše zpracujte na vále v těsto a vykrajujte nebo rádýlkem tvořte tvary , potřete rozšlehaným vejce a upečte buď sypané oříšky , kokosem, nebo na slano mákem, sezamem, kmínem či chilli

Další odpovědi
dědapetr

Já si dělám tyhle,ale s umělým sladidlem:http://www.mi­mibazar.cz/re­cept.php?id=74844

MilenaS

Dobrý den,
osvědčené – lehké – rychlé – listové těsto na slano i sladko. Jen vyválet, potřít vajíčkem a posypat skořicí, cukrem, sezamem, kmínem, červenou paprikou, no prostě co máte po ruce a za dvacet minutek je upečeno. Mňam

Mihalka

dobré jsou vločkové sušenky jsou za chvíli hotové a chutnají skvěle

hanulka11

dej vědět jestli vyzkoušíš