kika251068

Potrebujem poradit končí mi platnost OP pracujem vČR bohužial som už 8mesiacov na nemocenskej ako mam postupovat

Nejlepší odpověď
kropitko

V tomhle případě bych Vám doporučila kontaktovat Velvyslanectví Sr,dotázat se tam,jak dále postupovat. Kontakt v odkaze:
http://www.mzv­.sk/praha
Dále bych si zjistila,zda není možné někoho zplnomocnit k vyřízení nového OP..

Další odpovědi
standa

Neznám slovenský zákon o občanských průkazech, ale nejspíš bude obdobný jako ten český, který upravuje:

  1. PODÁNÍ ŽÁDOSTI
  • žádost a doklady může za občana předložit i jím pověřený zástupce

(§ 4/3, poslední věta zákona o občanských průkazech – viz zdroj)

  1. MÍSTO podání žádosti
  • žádost lze podat(…) u kteréhokoliv okresního úřadu nebo obecního, městského nebo místního úřadu pověřeného vedením matrik(…)

(§ 4/3, věta druhá)

  1. PŘEVZETÍ OP
  • nemůže-li se občan dostavit k převzetí občanského průkazu osobně ze závažných dlouhodobých zdravotních důvodů, zabezpečí jeho předání okresní úřad, v jehož územním obvodu se občan zdržuje.

(§ 8/3)

DOPORUČUJI si vše vytelefonovat s ´vaším´ úřadem, který zajišťuje agendu OP, podle místa trvalého pobytu.

Zdroj: http://www.sa­git.cz/pages/sbir­katxt.asp?zdroj=sb99­328&cd=76&typ=r