Ančikk

Potahovací hmota na dort

Dobrý den, chtěla bych se zaptat,jesti máte někdo nějáký OSVĚDČENÝ a VYZKOUŠENÝ recept na potahovací hmotu na dort (fondán) . Minule jsem fondán dělala z vody, cukru,medu a želetiny, ale hmota se hrozně trhala, šla špatně vyválet a jaksi z dortu „sjela“. Ráda bych tedy poprosila o radu či nejlépe recept, aby se podobné fiasko neopakovalo. Děkuji,Ančikk

Odpovědi
frankie89

ahoj, ja teda nikdy nic takovyho nedelala, ale moje mamca pouziva gumpastu, kupuje to jako prasek, ktery rozmichava s vodou a pridava potr.barvivo a cukr a pak to zpracovava do jedny velky hroudy, kterou rozvali a potahne tim dort.

badisko

http://bulik.bu­resovi.cz/arti­cles.php?arti­cle_id=11 …asi tak ..jinak nevim..ono zalezi nejen na slozeni fondanu ale taky na teplote a dalsich vecich ..jinak to chce proste praxi..