Lukáš Ondriš

Musí být balík zabalen do papíru kompletně, nebo stačí dát bílý papír na horní stranu?

Nejlepší odpověď
annas

Balík nemusí být obalený papírem, můžete použít čistou krabici. Na horní stranu napíšete adresy odesilatele i příjemce, nebo je nalepíte.

Balit jen horní stranu je zbytečné, pokud není popsaná, papír se může odtrhnout z boční strany při manipulaci.

Přečtěte si, jak se má balík připravit k odeslání.

" Nezabalená věc může být poštovní zásilkou jen tehdy, jestliže je dostatečně tuhá a jestliže
je to v dalším textu výslovně předepsáno, nebo
ke splnění požadavků podle odstavců 1 až 6 není nutno věc zabalit a nehrozí nebezpečí, že by se při běžném zacházení s poštovní zásilkou mohla část přepravované věci oddělit.
Vnější obal poštovní zásilky nesmí nést stopy předchozího použití při službě poskytnuté podnikem."

Všechno ostatní si pročtěte v odkazu

https://www.ces­kaposta.cz/ra­dy-a-navody/baleni-postovnich-zasilek

Další odpovědi
anonym

docela mě překvapuje, jak se dnes posílají balíky oproti časům minulým, kdy musel být i pojištěný balík ovázán provázkem a konce provázku musely být dostatečně dlouhé. dnes stačí vložit do bublinkaté obálky, nebo zastrečovat. hlavně opatřit štítkem s adresou adresáta, ev. odesílatele + částky za dobírku. pak vyplnit podací lístek, či navíc dobírkovou poukázku. zásadní je, že je poté stejně opatřen štítkem, který je primární a jeho EAN kód obsahuje všechny informace, která obsluha přepážky při podání naklepe do systému a pak je tu ta vymoženost, že se dá balík sledovat online, protože při každém projití terminálem, či jiné manipulaci, je skenován a to se v systému objeví.

mosoj

Strč to do krabice. Napiš adresu na vrchní stranu balíku vyplň podací lístek a podej na přepážce.

Pamatuji , když jsem v devadesátých létech posílal cenný balík, tak musel být zabalený celý v papíru , spoje museli být přelepené papírovou !!! páskou. Přes tuto pásku to muselo být několikrát podepsané, balík musel být převázaný jedním!! kusem provázku a po zavázání musely být ponechány dostatečně dlouhé volné konce. Nic jiného přes přepážku na poště neprošlo.