WeeBear

Poštovní služby – kterou byste si vybrali?

Dobré poledne,
potřebuju „pomoct“ s ročníkovou prací, zaměřenou na produkty mezinárodního styku. Odpovězte jenom pokud znáte podmínky zásilek, popř se koukněte do odkazů ↓, popř. pokud nevíte, zvolte poslední odpověď.
http://www.ces­kaposta.cz/cz/sluz­by/baliky/defau­lt.htm (část balíky do zahraničí)
http://www.ces­kaposta.cz/cz/sluz­by/psani/defau­lt.htm (psaní do zahraničí)
nevyjmenovávám všechny zásilky, umožněné do zahraničí, jenom ty, které se nějak zmiňují v seminární práci. Z odpovědí se chystám vytvořit graf, tudíž děkuji za každou odpověď, W.

Nejlepší odpověď
brillant

Nemám ponětí o poštovních službách

Další odpovědi
Drap

Cenný balík

Nedokáži odpovědět. Využívám všechny produkty ČP , mimo EMS.

Lucijej

Cenný balík

Záleží, co bych posílala, většinou využívám cenný balík, ale někdy jen obyčejný.

Pájo

Cenný balík

Wang

Cenný balík

huxa

Obyčejná zásilka

anonym

Nemám ponětí o poštovních službách

Ponětí mám a protože využívám všechny služby Pošty,nevím kam zařadit odpověď!

manon

Nemám ponětí o poštovních službách

Doplňuji:
Vybírám podle toho, co potřebuji a jak cennou věc posílám – u extra cenných věcí si připlatím. Pak vyšší cena zásilky je na místě oproti obyčejným zásilkám nebo balíkům. Víc ale o tom nevím a neznám všechny poštovní služby dostatečně na to, abych srovnávala poměr kvalita-cena.

Matthew

Cenný balík

WeeBear

to barbakan: je to myšleno obecně, co považujete za nejspolehlivější službu, či kombinaci cena × spolehlivost. Někdo upřednostní obyčejnou zásilku – cenově nejlevnější, jiný si připlatí za cenný balík, kde může zásilku „pojistit“ na určitou částku, v jejíž hodnotě posílá, ačkoli to jde rovněž poslat i obyčejnou zásilkou. Omlouvám se, nějak mi to vypadlo při psaní otázky.