Kraken80

postovni poukazka s preplatkem, psana na mrtveho, co s tim?

dostala jsem postovni poukazku s malym preplatkem, cca 300 korun, ale je na jmeno mrtveho rodice. Dedicke rizeni je ukoncene a v tom usneseni samosebou ta poukazka neni, kdyz prisla az ted, po 1/2 roce. Co s tim delat? Jak to vybrat?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Zkusila bych jít s vyřízeným dědickým řízením a se svými doklady (OP) na poštu, a doufala, že úřednice nebude vyžadovat pět dalších dokumentů. Nebo se zeptala notáře, který sepisoval dědické řízení, ať pomůže.

Další odpovědi
Kazatel

Oželet 300 Kč, bez obnovy dědického řízení to nepůjde.

Dochy

Možná bych se zkusil zeptat u odesílatele… Ale netuším, zda tudy vede cesta.