HarpPlayer

Poslední výskyt v Excelu

V Excelu vyhledávám klasicky pomocí Ctrl-F. Ale jak najdu POSLEDNÍ VÝSKYT určitého řetězce? Nemůžu najít vyhledávání PROTI SMĚRU ČTENÍ. Je to možné, že by to nešlo, nebo špatně pátrám? Děkuji.

Nejlepší odpověď
doktorphlox

Já bych dal „Najít vše“ a v tabulce se podíval na poslední položku. Jiné řešení neznám.

Další odpovědi
SeptikB

Napadl mě na to jeden fígl, který funguje v OpenOffice, tak snad to půjde i v MSE. Princip je takový: Při hledání (Ctrl+F) se hledá nejbližší řetězec u buňky, v které je kurzor. To znamená, že se stačí dostat na konec excelové tabulky (v OO je to „Ctrl+šipka dolů“ nebo radši „Ctrl+End“) a potom dát hledat. Hledání půjde jakokdyby „odzadu“, ale jen pro ten poslední řetězec.

Alesh

To co radí SeptikB je sice funkční, ale pouze a jen v OO Calc, Excel umí jen směr dopředu. 🙂
To co radí doktorphlox fungovat bude.
Třetí možnost nastíním já a to řešit to pomocí VBA. Znamenalo by to napsat makro, které bude buňky listu prohledávat odzadu, pokud najde kurzor postaví na danou buňku, vlastně stejně jako daná funkce hledání. Jen ten dialog pro zadání bude jiný a klávesová zkratka taky. Pokud ti tedy nestačí řešení od kolegů výše zmíněných, tak jdi touto cestou. Pokud ale VBA neumíš, tak se klidně ozvi, něco bych vymyslel. 😉