Malvína

Poslední telefonní budka v ČR padne. Využívali jste je?

Já na telefonování párkrát, na SMSku jednou. To jsem tak vyběhla z penzionu bez klíčů a mobilu do obchodu. Zpět jsem se bez klíčů nedostala, ale zahlédla jsem budku, drobné jsem také měla, tak šup psát, ať mě rodinka vysvobodí 🙂 Pamatuji si, že jsem ji psala hrozně dlouho, nezvyk…
Vděčná jsem budkám za “střechu nad hlavou”, když mě přepadl skejvák. 🙂

V diskuzích lidé píšou, že nějaké budky v okolí stále mají, popřípadě z nich udělali “knihobudky” (super nápad!).
Máte ve svém okolí také ještě nějaké? Využívali jste je?

https://www.id­nes.cz/mobil/mo­bilni-operatori/posledni-telefonni-budka-v-cesku.A210603_154­944_mobilni-operatori_jm?

Nejlepší odpověď
Drap

Nikde v okolí už žádnou bohužel nemám, Svého času jsem je však využíval velmi často. Pamatuji ještě dobu, kdy na telefon stačilo 25 hal.

Další odpovědi
quentos

Asi dvakrát, z toho podruhé poměrně nedávno – před třemi lety, když jsem ztratil v Polsku mobil a potřeboval jsem dát vědět dmů, že jsem v pořádku na cestě. Takže jsem dojel z Katowic do Pardubic a v Pardubicích využil budku…

Pepa25

Svého času (druhá polovina 90. let) opravdu hodně, provolal jsem několik tuctů telefonních karet.
Knihobudky jsou dobrý nápad, ale samozřejmě mohou být jen někde. Takže v mém okolí telefonní budky už prakticky zmizely, jen někde je poznat, kde třeba jedna stála.

Kepler

Vůbec si nepamatuji, že bych je někdy využil. Pokud ano, tak to muselo být v době předmobilové, nejpravděpodobněji ještě za dob tuhého šokialismu, kdy zřízení domácí pevné telefonní přípojky bylo velmi obtížné. Asi to byl záměr komiků, co kdyby se reakcionáři tajně domlouvali na převratu? Poslední fungující budku jsem viděl ve Valmezu asi tak před pěti lety.

jirka F

Mockrát hlavně když jsem si doma zapomněl mobil a potřeboval zavolat domů že jsem v pořádku.

annas

Před 3026 dny od 8/6 2020 někdo vložil otázku

„Využíváte výdobytek dnešní doby telefonní budku?“

Ano . Kolem roku 2000 existovalo mnoho telefonních budek. často nebyla jiná možnost.

Dnes už jsou jen mobily, případně pevné linky .

Telefonní budky měly postupně končit po roce 2014, kdy je začal místo dnešního 02 dotoval stát. Držely se v malých obcích, kde nebyl mobilní signál.

Znám jednu malou vesničku v předhůří Zábřežské vrchoviny, kde stále není možné používat mobil. snad se dočkají.

Je to nostalgie, něco končí, i když se domnívám, že budky příliš nechybí.
Občas jsem z budky telefonovala, někdy jsem musela hledat další, protože často byly telefony porouchané.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.