autacek

Poskytne-li zaměstnavatel zaměstnanci automobil a ten jej využívá pouze soukromě, co je nákladem jeho zaměstnavatele?

Tedy co vše si může dát zaměstnavatel do daňových nákladů?

odpisy
opravy
pojištění
phm
dálniční známku
servis a údržbu vozu
parkování
poplatky za montáž a demontáž botičky

???

Kde to konkrétně řeší zákon?

O nutnosti dodanění cca 1% ve mzdě zaměstnance vím.

Odpovědi
ivzez

Na tuto otázku neumím odpovědět.

Ale zajímalo by mne, jestli jste se někdy setkal s tím, že by
zaměstnavatel poskytl zaměstnanci vůz pouze k soukromým účelům.
(Zajímalo by mne, jestli je to vůbec možné.)

kajicek94

Podle mne, jak se dohodnou. Známý jezdí služebním autem, vše platí zaměstnavatel vč. benzínu, akorát pokud jej chce použít soukromě, tak si benzín zaplatí sám.

autacek

Uvedenou situaci jsem uvedl pro zjednodušení, ale klidně se můžeme zabývat situací, kdy polovina najetých kilometrů bude pro služební účely a druhá pro účely soukromé. K řešení by měl vést stejný klíč.