Avatar uživatele
DoTazatel

Porušuje zdejší pravidla, když někdo žádá o pomoc při spočítání nějaké úlohy (do školy)?

Třeba je zbytečné se na to ptát, protože to za něj asi nikdo počítat nebude, ale pravidla neporušuje, ne?

Co kdyby někdo na takovou otázku odpověděl řešením toho úkolu i ta odpověď by porušovala pravdila („ať si to spočítá sám..“)?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 1650 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
orwell

Odpoveď byla označena jako užitečná

Důvod najdeš po kliknutí na tlačítko „Nahlásit“, kde se mezi důvody k nahlášení závadné otázky mj. uvádí: zadání úlohy, domácího úkolu, soutěžní otázky (jiné probíhající soutěže)
Kdysi v minulosti jsem na tohle narážel dost často. Jelikož jsem nikdy žádnou otázku nenahlašoval (ani nahlašovat nehodlám), nebyl důvod ke zmíněnému kliknutí a tudíž jsem tohle ani nemohl vědět. V kodexu jsem nic takového neobjevil. Řekl bych, že jsi na tom podobně.

Upravil/a: orwell

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?DoTazatel Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Nepřímo se dá využít toto:

„Jedním z mnoha způsobů, jak pozitivně přispět v rámci komunity, je sdílet svoje znalosti a zkušenosti. Vždy se najde někdo, pro koho budou vaše odpovědi užitečné.“

Ale vypracování domácích úkolů není určitě užitečné pro školáky, spoléhají na jiné, nikoliv na sebe. Je to medvědí služba.

Odpovědi na různé soutěží nejsou tazatelovy, ale chlubí se cizím peřím, tedy podvádí.

Je možné poradit, když školák naznačí sám řešení a požádá o kontrolu.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Ano, je to jeden z důvodů pro nahlášení závadné otázky, ačkoliv v pravidlech ani kodexu jsem nic takového nenašel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Účelem serveru je získávání znalostí, vědomostí, zkušeností… ne vypracovávání zadání nejrůznějších úkolů za někoho jiného. Především je to nevýchovné a v zásadě to nikomu a ničemu nepomůže, ba spíše naopak. Proto to je v důvodech k nahlášení…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Ano, porušuje.

Podle mne není dost dobře možné do kodexu uvést
všechny možnosti porušení podmínek.

Zadání domácího úkolu nebo soutěžní otázky
by se podle mne mohlo schovat pod „podvod“.
_______
Doplňuji:

Rozlišuji, jestli se někdo pokusí o řešení a nechá si postup
či úkol zkontrolovat (to za podvod nepovažuji a pomohu) a „prosté
zadání“ s tím, že tazatel očekává, že úkol někdo vypracuje za něj.

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Má tě to motivovat k tomu, aby ses ptal na obecně principy a ne na konkrétní početní příklady. Odpověď týkající se obecných principů je totiž potenciálně zajímavá i pro další návštěvníky zatímco odpověď na konkrétní příklad nikdy nebude zajímat nikoho jiného než toho kdo ji položil.

Jednoduše tedy rozpoznají v konkrétním úkolu obecně principy řešení nebo se ptej na objasnění obecných principů to je z hlediska učení naprosto v pořádku a mělo by to projít i zdejším sítem nevyzpytatelných adminů. Prostě se neptej příliš okatě rovnou na výsledek…

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Je to obecně neetické a vzhledem ke vzdělání dotyčného i neefektivní až škodlivé. Tedy pokud někdo požádá o pomoc s konkrétní situací kde se zadrhl, může to být OK. Ale obvyklý „dotaz“ je: „Spočítejte mi…“ což je špatně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… jo, jakmile je tu nějaká úloha, tak se maže a je jedno, že to byl matematickej problém s tětivou od dospěláka …

… odpověď neporzšuje pravidla, ale ať si to spočítá sám, se dozví ihned, někteří jsou totiž tak oprsklý, že hodí jen zadání a hotovo …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
DoTazatel

Kodex nemůže obsáhnout všechno (a dopodrobna vše vypsat), ale měla by tam být kategorie, pod kterou by se to mělo dát zařadit. (Přece kodex nebude vypisovat všechny vulgarismy, které se zde nesmí objevit, ale je tu kategorie, že příspěvky nesmí být vulgární = kategorie).

Nevidím důvod proč by to mělo spadat do „podvádění.“ A navíc je tohle podvádění určeno jen pro přehnané sbírání bodů, kdy se uživatel nebude ničeho štítit – a bude třeba podvádět.

před 1650 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
DoTazatel

To je opět jen (osobní) názor a ne skutečný důvod ke smazání.

A u většiny takových otázek ani není řečeno, že to potřebují do školy (jistě je to hodně pravděpodobné, ale ne samozřejmé a my nemůžeme takhle dedukovat).
Účelem serveru je kormě získávání znalostí jen získávání odpovědí (což může být totéž), a to na jakékoli otázky, které neporušují zdejší pravidla (nejsou vulgární, urážlivé, neporušují zákony, není v nich reklama, propaganda, odkazy s viry a neopakují se – a dokonce i tohle už je teď zmírněno).

Pořád nevidím ten (racionální) důvod ke smazání (v souladu s kodexem).

před 1650 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Racionální důvod existuje. Otázky týkající se konkrétních úkolů jsou příliš konkrétní a v důsledku toho je málo pravděpodobné že budou někdo v budoucnu zajímat i někoho jiného než samotného tazatele. V zájmu provozovatele serveru je ale otázku a odpovědi zobrazit vícekrát (zisky z reklamy). Tazatel by měl svůj dotaz zobecnit, ptát se na obecné principy toho co jej zajímá, jinak zdejší moderátoři usoudí, že by to mohl být úkol a vymažou to. Ono s těmi výmazy je to tu bohužel takové, že moderátor ani smysluplný důvod mít nemusí. Bohužel jsem si ještě nevšiml toho že by tu byl některý z moderátorů jakkoliv sankciován (třeba snížením počtu bodů o 1000 dolů) pokud se ukáže, že smazal otázku která pravidla neporušovala. A protože není pro moderátory trest, mažou si co uznají za vhodné a kodex je spíš jen taková nezávazná pomůcka 🙂

před 1650 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
DoTazatel

Pak to nechápu, není to důvodem, když to není v kodexu..

před 1650 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Takových nedomyšlených věcí s v pravidlech a kodexu najde víc…

před 1650 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
DoTazatel

Možná je, ale pak je třeba dodržovat, to co už je dáno (i když to není třeba zcela kompletní – bezchybné – dostačující).

před 1650 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… až na nějakou otázku narazíš, pochopíš, proč se nahlašujou …

před 1649 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek