Sary576

Pořídili jsme si roselu pestrou a nevím, po jak dlouhé době (co ji máme) jí můžu v bytě pustit z klece…ví někdo?

Nejlepší odpověď
www

Pustit z klece ji můžeš okamžitě.
Mnohem lepší je ale nechat ptáka seznámit se s prostředím, lidmi, jejich zvyky, režimem domácnosti, ap. Tehdy nebudou takové problémy s odchytem a případně samovolným návratem do klece.
Každý pták je trošku jiný, já bych počkal cca 14 dnů, zvlášť u mladého zvířete.
Zkušenost

Další odpovědi
Drap

Pustit ji můžeš za dva tři dny. Je však potřeba zavřít všechna okna a připravit se na to, že se jí do klece zpět nebude chtít.