Iskandar

Poraďte prosím film, který zbaví stresu, strachu nebo starostí.

Dobrý den.
Poraďte mi prosím film, který motivuje člověka k boji se strachem, starostmi nebo stresem před životní zkouškou. Film stvořený proto, aby člověk si uvědomil, že na to má. Film, který dodá člověku síly.
Děkuji.

Nejlepší odpověď
badisko

A od ceho mas pratele ?…nenechavej se uchlacholit filmy tohle neni dobra cesta …pokud mas echt problemy obrat se na specialistu ..http://www.go­ogle.ie/search?cli­ent=opera&q=psycho­logick%C3%A1+po­radna&sourceid=o­pera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

Další odpovědi
Damiana

http://www.csfd­.cz/film/10135-forrest-gump/
nebo
http://www.csfd­.cz/film/1644-kmotr/
Záleží na tom, z jaké strany se na život díváš a co od něj čekáš…:-)
… Asi takhle… Film není realita, ale fikce. Dokáže tě možná trochu motivovat, někdy i zlepšit (nebo zhoršit) náladu, ale pořád je to jen příběh, který není tvým osudem. Na odreagování se je to dobré – pokud jsi v pohodě, ale jako psychoterapie? Raději si zajdi mezi skutečné lidi, kteří jsou dobře naladěni, nejsou líní, drží spolu v partě a o něco smysluplného jim jde a snaží se o to. Možná najdeš tímto způsobem i lásku – a zamilovanost a vnitřní pokoj jsou (jak známo) velkými zabijáky depresivních stavů a pocitu beznaděje. Také fyzická aktivita – začni dělat nějaky sport, kdy tě bude doslova bolet celý člověk. Já jsem si všimla úžasné věci. Hodně tancuji a ráda se dívám po ostatních lidech na parketě. Nikdy jsem při tanci neviděla člověka, který by se u toho mračil – i když mu to třeba extra nejde…:-)Každý se směje nebo se alespoň netváří jako kakabus – a když mu ještě zahrají nějakou jeho oblíbenou, tak to je terapie za všechny prachy…:-)
Jestli se ovšem cítíš hodně zle a svou současnou situaci bys' sám neukočíroval, návštěva psychologa je také řešením. Sice jsem tak trochu sama proti sobě, ale pokud sám hledáš řešení svého problému (viz tvá otázka), myslím, že v tuto chvíli by to chtělo „jen“ trochu vylézt z vlastní ulity. Venku je krásně, tak co doma u filmu. Držím ti palce..:-)

zjentek

tak to se netočí, kvůli sledovanosti. Jediné, co můžeš, tak pustit si superstar a před zrcadlem si uvědomit, jestli na to máš. Teď vážně- neber tv jako prostředek v boji se stresem a starostmi, přibydou ti ,)
Doplňuji:
dobrá je na to rodina. A pokud tam nemáš pocit, že na to máš, tak se zamysli, co je to za rodinu a jdi urychleně někam, kde zkusíš tento pocit najít. Bude to těžká cesta, ale najdeš to ,)

iceT

http://www.csfd­.cz/film/11982-ten-nejlepsi/

briketka10

a co třeba Jim Carrey
: http://www.csfd­.cz/tvurce/322-jim-carrey/
vyber si nějakou komedii,
která tě na 100% rozesměje :D

anonym

"Zevlovat a prudit ", to je dobrý a taky se nasměješ, je to slabá záplata, pokud tě něco tíží, ale aspoň něco.....

kartar

Určite je to kniha Večne spievajú lesy /Trygve Gulbranssen/,ktorá vás naplní ľudskoým šťastím a túžbou prežiť taký život ako Dag Bjorndal , jeho Adelhaida v bezpečí severskej prírody.Z filmov je to Babička,možno slovenská novinka Marhuľový ostrov.Ale vo filme Melanchólia je i opačný pohľad na životné riešenia…

Bedy

Film není nejlepší cesta, lepší bude si popovídat s nějakým hodně dobrým přítelem/přítelkyní nebo dojít za esoterikem, který určitě rád pomůže – odblokování a harmonizace čaker apod. (určitě nebude v pořádku třetí čakra)

Damiana

badisko: On může být ten zásadní problém hlavně v tom, že dotyčný třeba žádné přátele nemá. Není to dnes taková samozřejmost – bohužel. A ještě takové, kteří jsou fakt dobří kamarádi…

badisko

No a proto jsem ho odkazal na specialistu …film z dlouhodobeho hlediska nic neresi ......;D