Matthew

Poraďte prosím, co typicky českého poslat kamarádce na Ukrajinu ??? :)

Budu posílat malý balíček (30×30cm) kamarádce na Ukrajinu :) Mělo by to být něco tak trochu českého, ať trochu pozná něco z Čech, ale v žádném případě nemám na mysli klobásu nebo tak :D přeci jenom ten balík bude putovat kolem týdne. To by jí pak přišel pěkný dáreček :D

Často mi posílá vynikající bonbóny z ukrajiny, které jsou velice chutné a hodně sladké, takže moje návštěvy u zubaře se zdvojnásobily :)

Nenapadá mě těď tak na rychlo nic, ale především by to mělo být normálně něco rozumného a taky by to nemuselo vážit metrák abych se na poště doplatil :)

V kreativitě se meze nekladou, těším se na vaše nápady. :)

Doplňuji:
Proč pak u mě nepřipadá BECHEROVKA v úvahu ? :D:D plnoletí jsme oba, spíš teda jestli nejde o nějaký problém s posíláním alkoholu na ukrajinu nebo celkově přes poštu :D

Nejlepší odpověď
Pájo

Napište si na CzechTourism (http://www.czechtou­rism.cz/insti­tut-turismu/kontakty-5/ ) zda by měli v ukrajinštině (nebo rušině) cédéčko s informacemi o ČR (obsahuje prezentace o kultuře, historii, známých českých osobnostech, turistických památkách ap. – vše je to pěkně zpracované), aby Vám je zaslali, že byste rád propagoval ČR. Pokud nebude problém s jazykovou verzí, je to velice zajímavý dárek.
(V němčině nebyl problém – pro mé kolegy na bonnské univerzitě mi jich poslali dokonce 15 ks, jak jsem po nich chtěl).
K tomu dávám obligátně velkou becherovku (což u Vás nepřipadá v úvahu) a kulaté Karlovarské oplatky…
Doplňuji:
Myšleno tak, že velká láhev Becherovky je náchylnější na rozbití… i když.. pokud bys možná koupil takové to reprezentativní balení (v plechové dóze), mohlo by i to bez úhony cestu přežít. Dáš na balík „křehké, neklopit“ :D

No a až přijede sem a pozveš ji na drink, už to pití bude znát a bude si připadat, jako doma ;)

Další odpovědi
anonym

Doporučila bych výrobek, který byl jedinečný a byl celosvětovým unikátem:

Viz google.
Mezi tradiční výrobky karlovarské kosmetiky z produkce firmy Vřídlo Karlovy Vary patří i kolínské vody. V minulosti to byla známá produkce populárních Živých květů, které neodmyslitelně patřily více než 60 let k základní nabídce českých kolínských vod. Pravé přírodní živé kvítky byly skutečnou raritou. Dnes jsou tyto výrobky vzhledem k náročnosti výroby vyráběny většinou jen na zakázku, převážně pro zahraniční partnery.

Smůla je, že asi by dnes byl problém něco takového shánět. S tím jsem ale ve „své“ době u kamarádek z tehdejšího SSSR zdárně „zabodovala“. Ale také jej ocenila i kamarádka z tehdejší NDR.
Máme velmi proslulou tradici ve výrobě bižuterie a ta se „snad“ ještě dá pořídit jako pravý český výrobek. Ostatně i na internetu nabízí šperky dost výrobců a ne vždy jsou drahé. Každopádně zde ale najdeš originály a nemusíš se obávat, že někde bude schovaná značka „made in Honkong“.
Bonbony máme sice také, ale o jejich kvalitě v poslední době dost pochybuji. Přeslazená Milka je vůbec dáreček pro zubaře. Ta snad bude ještě horší než ty ukrajinské bonbony. Poradila bych Ti velké balení lentilek, ale ani ty už nejsou takové, jak kdysi bývaly. Tady šla jednoznačně inovace ruku v ruce s poklesem chuti a kvality.

Calimë

Urvanou značku ze škodovky :D
Napadlo mě: český granát (bižuterie), vltavín, nějaký výrobek z Karlovarska
nebo sy/irečky :D

leylandus

nevím, jestli to balík přežije, možná ano, když bude označen za křehký,ale poradil bych typycky černé české kouřové sklenice

pusinka50

Mně taky hned napadla becherovka, asi bych to na tu dalekou cestu neriskovala, co jsem viděla video, jak pošťáci kopou do balíků, házejí si je na velkou dálku apod. Problém je v tom, že naše republika už nic typicky českého snad ani nemá, mimo zmíněné becherovky a karlovarských oplatek, sklenice bych taky já osobně neriskovala. Takže každá rada drahá. Asi bych to vyřešila nějakou pěknou bižuteríí, náušnice a k tomu korále, pěkný šátek na krk či pletenou šálu s rukavicemi, pěknou peněženku, teplé froté jemné barevné ponožky, to vše se dá pořídit za pár stovek. Kdysi na dovolené v Rusku mi pokojské mohly ruce utrhat kvůli obyčejným punčocháčům, kdybys odhadl velikost, mohl bys koupit dražší krásně vzorované. Myslím, že takových věcí je tam stále nedostatek

Nikkol

Na Ukrajině nemají náš hermelín, tatranky, bonpari a jiné české sladkosti. A moc jim chutnají. Myslím, že i studentská pečeť.

Klára K.

hodně lidí to neví, ale párek v rohlíku se vynalezl v Česku!!!

Matthew

Hehe :D Nějak jsem přehlédl ty dvě slova „Obligátně velkou“, no ale mám doma zrovna tu malou becherovku, ta by tam šla ;)

Pájo

Jj… obligátně velkou :D
Malá, když to dobře zabalíš (do pořádný vrstvy bublinkový fólie) …no jejej, cestu vydrží.

bolak

vono i ta samotná bublinková fólie není špatnej dárek :)