bububabu

Nekvalitní kosmetika jen pro Česko?

Koupila jsem si značkový stejný šampon a kondicionér v Německu a v Česku, stejná krabička, i když u nás trochu tužší na vymačkávání, stejná barva, i když kondicionér u nás byl do růžova, stejná vůně .
Výsledek po umytí? NAPROSTO ODLIŠNÝ!!!
Po umytí koupeným tím z Česka vlasy už při mytí i rozčesávání padaly po pramenech, druhý den zmastily a konečky vysušily a začaly se nehorázně třepit.
Po koupeném v Německu vlasy krásné, minimum vypadlo, mytí až po 3–4 dnech, konečky zacelené a vůně ve vlasech výraznější a vytrvá i více dní.
Cena- Německo 220 kc, Česko 190 kc!!!!
Proč dovolíme aby nás takhle Němci šidily? Proč ze sebe necháváme dělat popelnici Evropy? Co se s tím dá dělat? Proč nejsou nějaké kontroly také pro německé výrobce? Vietnamce kontrolují 2×-3× do roka jestli nepančují značku, ale na Němce si nikdo nedovolí nebo co?!
Já si ráda těch 30 kc doplatím, i když nemám nazbyt, ale budu mít výrobek který má funkci a ne nějaký šmejd který je jen nabarvená a navoněná hmota bez účinku který normálně šampon má mít a ve skutečnosti nemá přitom ani 50 korunovou hodnotu!!
To samé je i se zubními pastami, prostředky na praní a o jídle ani nemluvím.
To je normální loupež za bílého dne a ještě s posvěcením státu! No kde to jsme?!

PS: No mě se to tedy nezdá tak úplně normální a hlavně se ptám co se s tím dá dělat a jak se to dá řešit a ne jen nečině přihlížet takovým věcem jako vy tady a nebo o nich jen mluvit.
Vidím že u nás tady se lidi spokojí snad se vším a proto to taky tady tak vypadá a každý nás bude i nadále okrádat! Stát se tohle v Německu tak hned se tam lidé nějakým způsobem všichni zbouří a vydobudou si zpět kvalitu.

  • Nemluvím o normách, vím že třeba v Itálii se prací prášky zaměřují na skvrny od rajčat a tak podobně, protože je tam více konzumují. Mluvím o ŠIZENÍ kde v šamponu není ani jedna složka kterou normální šampon má mít, a po kterým proto máte vlasy v dezolátním stavu a za ne malé peníze!!
  • Kdyby sis přečtl můj článek až dokonce tak se tam zmiňuji o popelnici Evropy, takže jak že jsem o tom nikdy neslyšela?

To jako vážně, lidi probuďte se už!

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

To je starí známá věc, že značky které vyrábějí i pro jiný než český trh mají několik kategorií kvality pro různé země. U firem, které mají navíc výrobny v několika zemích platí, že mají navíc různé receptury, které se sice liší třeba jen v detailech, ale na kvalitu to má vliv. To není jen záležitost kosmetiky.
Německé firmy jsou tím obzvlášť známé.
Osobně si raději koupím kosmetiku českou nebo ještě lépe od výrobců, kteří nejsou součástí nadnárodních korporací a mohu jim důvěřovat.

Další odpovědi
štamgast

Česko=popelnice Evropy.
To jsi nikdy neslyšela?

Mc Merkurion

…ale to je ouplně normální, a nejen v kosmetice, a je to i známý (https://www.no­vinky.cz/ekono­mika/403841-cesi-plati-v-drogerii-dm-i-dvakrat-vic-nez-nemci.html) ale není to s posvěcením státu (to mu je do toho šumák), je to s posvěcením spotřebitelů … osobně, co se týká drogerie, tak já do dneška vystačim s pitralonem a alpou, takže mně to netankuje, a šampon na vlasy? na jaký? stačí holicí strojek a mám vystaráno …

…ptáš se, co se s tim dá dělat? dyť to všude omýlaj tisíckrát denně: ne-ku-po-vat !!! >>> co je na tom tak těžkýho? …

mosoj

Kup si šampon za padesát. Možná že bude lepší.
O normách ani mluvit nemůžeš, ty měli jenom komunisti. Všechny normy byly zrušeny. Takže bojuj dál s EÚ a nevyčítej to zdejším uživatelům. Jinak nevím proč to tedy kupuješ. Nekoupit, je tvůj jediný bojový prostředek.

Klaproth

mosoj > všechny normy byly zrušeny? To jsi slyšel kde?

Nuk nuk

Normální už to dnes je. Souhlasím s Vámi, že to není v pořádku a už vůbec to není čestné a poctivé jednání firem, kterých se to týká.
dělat můžete jen dvě věci. To jednodušší je si takové výrobky nekupovat a raději podpořit někoho, kdo vyrábí poctivě a nedělá si popelnici ani z ČR ani ze žádné jiné země.
Druhá věc, která stojí více odvahy a úsilí, kterou můžete dělat, je prát dopisy nebo sepisovat petice adresované výrobcům. Ovšem to chce dělattakřka pokaždé u každého konkrétního výrobku, u něhož zjistíte, že má v různých zemích dvojí kvalitu.