Spartaboy

Poradíte film (pohádku) pro děti s tématikou šachů?

Chtěl bych synovcovi pustit pohádku s tématikou šachů. Spíše pohádku než jen nějaké vysvětlování, jak se šachy hrají apod. Líbila se mně jako dítěti třeba kreslená americká pohádka „Alice Through the Looking Glass“ z roku 1987, ve které Alenka putuje jakoby šachovnicí, aby se z pěšce stala dámou, ale vůbec nikde není ke zhlédnutí, zakoupení nebo stažení. Je jen na Youtube v anglickém jazyce. Co mu pustit?

Odpovědi
Petr “illy”

Vařil jsem jen asi tohle… Vím je to krátké a navíc to na někoho může působit jak rudý hadr na býka už jenom kvůli zemi původu, ale to já neřeším a asi to nebude řešit ani to dítě…

https://youtu­.be/I1t8-QjiJ4U

elkon

Jestli je to malé dítě, tak jej jistě šachy zajímat nebudou. Je to hra složitá i pro dospělé.

Filip84

Jediný Kino, co v něm je „thematika šachů“, co znám, tak je Krankenhaus am Rande der Stadt 1978 (https://de.wi­kipedia.org/wi­ki/Das_Kranken­haus_am_Rande_der_Stadt).

Což vlastně ale není Kino, je to seriál, a ne, není to vhodné pro děti. Jiný prostě neznám. Třeba je, ale neznám.

Rokio

Forest Gumb.

To je kvalitní film a klasika. Šachám je ale věnována pouze malá část filmu.

Petr “illy”

Omlouvám se za nesmyslný začátek, diktoval jsem při chůzi… přehlédl a neupravil