Pořádková pokuta?

Dobrý den, byl jsem vlastníkem směnky, kterou nyní dlužník napadl jakou neplatnou (falešnou). Nebyl sem první majitela v době kdy začala policie věc šetřit již směnka nebyla v mém vlastnictví. Pokud odmítnu polici sdělit komu jsem směnku prodal může mi policista uložit pokutu? A pokud ano v jaké maximální výši? Nebo snad hrozí i jiný postih?

Odpovědi
martina1

Můžete prý odmítnout vypovídat a žádná pokuta vám nehrozí.

mexx01

Odmítnout výpověď můžete pouze ve dvou případech, pokud je podezřelý nebo obviněný váš příbuzný anebo pokud byste výpovědí mohl způsobit sobě nebo osobě blízké (tedy rodinnému příslušníkovi) trestní stíhání pro nějaký trestný čin. Jinak vypovídat musíte a pokud bezdůvodně odmítnete, hrozí vám pokuta až 50.000,–