Shizuka

Poradíte něco na růst vousů?

Neptam se pro mě ale přítele xD má někdo dobré zkušenosti s nějakým přípravkem, prášky či olejičky, či cokoliv co by pomohlo růstu vousů?

Update: Elton.. A v podstatě všichni tady. Jen aby Bylo jasno, mě je tam jedno jestli má můj chlap plnvous nebo obličej jako dětskou prdýlku :D nemusíte tady do mě jet že to není známka mužství nebo dospělosti to dobře vím. Ale můj přítel prostě vousy chce tak ho v tom chci podpořit :'D ale očividně všichni tady moji otázku pochopili jako typický Češi.. vím že je to dost v genech.. Ale i tak se dá o to starat a pomoct tom, to samé jak s vlasy. Je to omezeno genetikou ale i přesto můžete tomu růstu pomoct zevnitř i z venku.
Tak prosím, nechte si pro jednou na téhle stránce své rady moralnosti a moudrosti a když nevíte jak poradit tak ani nepište děkuji :D

Nejlepší odpověď
annas

Otázka je nepřesná, záleží na věku.

Druhá skutečnost je ta, že

"růst vousů je ovlivněn dvěma faktory. Hladinou testosteronu a genetickou predispozicí. A chce to správnou kombinaci obou těchto faktorů.

Je to v genech!

Ať se přítel rozhlédne po příbuzenství,. po jejich ochlupení třeba na rukou, hrudi nejen ha vlasech,

Hormony
Dostatek testosteronu tedy zapříčiňuje růst vousů, ale nezaručí hustý plnovous. Nedostatek vousů tedy neznamená nízkou hladinu tohoto hormonu.

Přesto můžeme pány s jemnými vousy povzbudit, že máte menší riziko plešatění. Testosteron je sice odpovědný za růst vousů, ale také má za následek vypadávání vlasů.

Dá se růst vousů nějak ovlivnit?

Vzhledem k výše napsanému se obávám, že odpověď je docela nasnadě. Kvalitu vousů je sice možné ovlivnit tou správnou péčí, ale pokud jste doufali, že se v článku dozvíte nějaký zázračný trik na růst vousů, bud vás muset zklamat.

Neklesejte na mysli!

Přesto neklesejte na mysli, i když může být dobře upravený plnovous zajímavým módním doplňkem, perfektně oholená tvář působí čistým a sofistikovaným dojmem."

více v odkazu

https://ohole­nijakopomasle­.cz/2018/02/13/ta­jemstvi-vousu/

Další odpovědi
elkon

Nechápu dotaz, byl bych rád, kdybych se holit nemusel. Vousy nejsou důkazem dospělosti (pokud to tak myslíš).Dospělý člověk se pozná např. podle svého chování. Určitě ne podle toho, zda mu rostou, či nerostou vousy.

Drap

Nic zaručeně fungujícího neexistuje.

Kepler

Myslím, že ti annas odpověděla správně a nic správnějšího nenajdeš. Zcela se s ní ztotožňuju. Ale bacha na ten testosteron, dá se sice dodávat i uměle, ale taky to může dopadnout tak, že bude chodit do sauny ve svetru.

klumprt

Tak zaprvé, narodit se jako kluk. Někdy se zadaří i holkám vypěstovat si obstojný knírek, ale to je spíš vzácnost.
A za druhé, zestárnout. Mému kamarádovi rostly sice vousy už ve třinácti tak hustě, že mu v hospodě nutil hospodský pivo a odmítal argument, že je kamarád nezletilý, slovy: „Drž hubu a chastej!“ (90. léta), nicméně to je spíše taky rarita.

Já bych o jakéms takéms slušném porostu tlamy ve svém případě hovořil až někdy po třicítce.

Smile.dollz

Arganový olej. Ženský ho používají na obočí a řasy, tak proč ne na vousy.

Anikitos

Cvičení, vydatná strava a dobrý spánek.

Cvičení/posilování na tvorbu testosteronu, růst svalů, dobrý oběh krve atd. – to vše podporuje růst vousů. Vydatná strava bohatá na minerály, bílkoviny a vitamíny – to podporuje zdravé tělo (a taky růst vousů). Dobrý spánek na zbavení se únavy a starostí (stresu) = ve zdravém těle zdravý duch a naopak. Nic lepšího není.

Prodávají se různé přípravky, např. oleje, ale o tom já nic moc nevím. Co můžu poradit je koupit si biotin (vitamín H) a jíst stravu, která podporuje tvorbu testosteronu (avokádo, ořechy, ryby,…).

jáára

Koňovo lejno namazat a opakovat, to pomáhá.