VaclavZeman

Poradite mi s mym problemem s notebookem?

Nejsem zadny Fachmann, abych si poradil. Muj problem je takovy, ze cas od casu se mi na mem osobnim notebooku rozsviti obrazovka do bela a sviti a nezmizi, i kdyz mi tam neco bezi. Kolikrat pomuze natoceni uhlu u obrazovky (takze z toho zrejme plyne, ze se jedna o problem hardwareu, bal jsem se totiz, aby to nebylo nejak zavirovane anebo zpusobene tim, ze si na notasu prohlizim urcite hezke obrazky). No ale ted to nejhorsi: protoze nikdy notebook uplne nevypinam, jen ho zaklapnu, tak kdyz ho „zapinam“, tak ho vlastne jen otevru (sklopim obrazovku) a vse se rozjede a uz zadavam heslo. Jenze v techto neprijemnych pripadech je vse cerne, i kdyz je notebook zaply a popripade se i nabiji. Takze jsem se s tim hodinu boxoval, zkousel vse mozne i nemozne, snazil se to v zadu odsroubovat a podivat se dovnitr, jenze potom, co jsem dal sroubky pryc, tak to stejne neslo otevrit (delal to asi nejaky cesky inzenyr…) a potom najednou jsem to zase asi po tricate zapinal, vypinal, resetoval a najednou se to rozbehlo… Nevite nekdo, co delat? Mockrat dekuju za jakoukoliv radu, i kdyz to neni akutni, ale ten problem se zase urcite nekdy znovu vyskytne. Dekuju.

Nejlepší odpověď
Lotr2008

Zajdi do servisu, tam ti poradí lépe než my.

Další odpovědi
Arne1

Možná by bylo dobré zkusit co to udělá na druhém monitoru – připoj například televizi přes HDMI kabel a kontroluj jestli je chyba na obou obrazovkách nebo jen na jedné. Ale v každém případě to vidím na servisáka.

Filip84

Podívej:

obecně za to, co popisuješ, může v 99% případů vadný spoj někde mezi základní deskou a displayem, vadný (nalomený) kabel někde mezi základní deskou a displayem, vadný spoj mezi základní deskou a grafickou kartou, nebo prostě nějaká vada grafické karty.

Když jsi zjistil, že jestliže pohýbáš tím pantem, co drží monitor, pak bílá obrazovka zmizí, tak se – opět na 99% – úží hledání místa, kde má čmelák žihadlo, na vadný spoj někde mezi základní deskou a displayem, a na vadný kabel někde mezi základní deskou a displayem.

Ty spoje mají různé laptopy řešeny různě, bývají tam, někdy, takové speciální svorky, takže to jde otevřít (ale zase ne úplně laicky, jo, relativně snadno se to poškodí), proto někdy stačí to rozšroubovat, otevřít, odpojit, očistit kontaktolem, spojit a problém vyřešen. Ale to Ty, podle toho co popisuješ, doma nezvládneš. A, být Tebou, nepouštěl bych se do toho, protože jinak pro laptom škoda mladého života.
¨
Můžeš zkusit poměrně jednoduchou věc: PrintScreen:

Musíš mít ten Windows spuštěný, musíš být přihlášený, prostě v programu, nebo na domovské obrazovce.

Když Ti ta obrazovka zbělá, zmáčkneš tlačítko pro PrintScreen. Já mám hispánskou klávesnici (je už třetí, byla nejlevnější a dostupná: mně to je jedno, já do toho nečumím 🙂 ), takže tam mám „impr pa“, ale Ty bys tam měl mít „prnt scr“, nebo něco podobného – snad Ti někdo v diskusi napíše, jakými písmeny se PrintScreen zkracuje na české klávesnici, já doma žádnou nemám; co mám USB klávesnici, tak ta je korejská (byla ve výprodeji, a já do toho opravdu nehledím 🙂 ).

Pak pohejbáš tím pantem, a jak se Ti ta obrazovka rozsvítí, tak dolů, vlevo, jak je lupa a „Sem zadejte hledaný výraz“ napíšeš „malování“, no a jak Ti to nabídne otevřít aplikaci malování, dáš „Otevřít“.

Jak se otevře, tak jednoduše dáš buďto „Vložit“, nebo zmáčkneš kombinaci kláves Ctrl + V.

To, co jsi „vyfotil“ zmáčknutím klávesy „PrintScreen“, to se Ti tam vloží. Když jsi vyfotil bílou obrazovku, uvidíš bílou obrazovku, když „pod tou bílou obrazovkou“ byl normální obraz, bude tam normální obraz.

Pokud ten vložený obrázek bude bílá obrazovka, znamená to vadu grafické karty. Pokud ten vložený obrázek bude normální domovská obrazovka, program, nebo prostě to, co tam bylo, než se to zbělalo, je to vada displaye, nebo nějakého spoje k němu.

Je to určitě jednodušší, než připojovat externí monitor, který ne každý doma má. 🙂

paul1

První notebook mi odešel prý kvůli zavírání víka. Byl jsem poučen, že v pantu je kabeláž a ta může trpět častým ohybem. Takže teď (už asi 7 let) mám notebook trvala otevřený
a na klávesnici kvůli prachu dávám folii. Takže se přikláním k názoru od Filip84.

aevul

Tipnul bych poškozený LCD kabel. Pokud externí monitor bude fungovat normálně, pak by to mou domněnku podpořilo. Ale ruku do ohně za to nedám. Jak říkají ostatní, servis.

VaclavZeman

Dekuju.

VaclavZeman

Dekuju.