huxa

Poradili byste mi prosím, jak zvýšit výkon grafické karty?

Jedná se o notebookovou ATI Mobility Radeon HD 4500/5100.
Asi hlavním problémem bude, že nemá integrovaný teploměr, nicméně „pohmatu“ i po velké zátěži se drží pod 70 stupňů (asi jsem pako, ale vidím zde jistý potenciál, samozřejmě zatím nevyužitý). Nyní pracuje na povoleném maximu-720 MHz jádra a 800 MHz paměti.
Nenapadá vás, jak u tohoto zvýšit výkon ve fullscreen aplikacích? (windows aero by tedy nemělo mít vliv).
Osobně bych na takovouto otázku napsal, že si mám na hry koupit herní PC, nicméně vážně mě štve, že vše stíhá a jen grafika vše neskutečně spomaluje, ve stolních PC by byla výměna záležitostí dvou-tří tisíc, což bohužel u notebooků nejde…
Také bych chtěl poradit ještě s něčím-notebooku už nefunguje baterka ani klávesnice, takže jen hučí na stole připojený na všechno externí, takže uvažuji o přestavbě na PC, určitě chápete, že pro studenta není snadné získat ráz naráz alespoň deset tisíc, takže mě napadá dlouhodobější přestavba-notebook vykuchám, dám jej do casu (tady je první problém a to je tlačítko startování notebooku, jak by se to dalo vyřešit?) a poté bych k němu dokoupil jen ostatní komponenty (další problém-v notebooku je i3, která je vážně slušná a je mi velmi líto ji jen tak vyhodit-vážně by nešla nějak využít, třeba jen k základovce, na které je přidělaná přidat grafickou kartu? (u macbooků se přímo prodávají externí grafické karty připojené přes Thunderbolt)).

Za případné reakce děkuji a velmi si jich vážím.

Odpovědi
HonzikPernik

Maximálně nataktovat o vyšší frekvenci.

arygnoc

si myslím, že jednoduchšie bude kúpiť stolné pc, i keď nie nové.
„prestavba“ na nb – to asi nebude to pravé orechové.

peniaze sú napríjemná zádrhel, možno by stálo za úvahu vybaviť si úver (nie moc ľúbivá cesta, aspoň pre mňa) alebo pol roka obmedziť iné aktivity a našetriť na počítač potrebnej konfigurácie, prípadne si aj nejako privyrobiť.

za úvahu by možno stálo vyskúšať linux ako os.

huxa

HonzikPernik-to bych musel upravovat bios…