Avatar uživatele
annas

Poradíte, jak ve Windows 10 vrátit na plochu a na spodní lištu ikony zástupců webových stránek a některých programů?

Hledala jsem na netu, ale postup mně nepomohl. . Jsem laik

Děkuji.

--
Všechny ikony zástupců, které jsem měla na ploše, mám jen jako seznam v položce Plocha.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? vagra, johana 56, Drap, dust8, aliendrone před 1470 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Odpoveď byla označena jako užitečná

Ctihodná paní velkopodnikatelko (podezřelá z kooperace s Keplerovými palírnami a kvasírnami a.s., ale to je OK, bo který podnikatel dnes NENÍ z něčeho podezřelý ;) :D :D), zkuste toto:

  1. Pravým myšítkem klikněte na plochu, z kontextové nabídky vyberte „aktualizovat“ (klikněte na to levým).
  2. Pokud to nepomůže, tak zkuste ve SVÉ uživatelské složce se poohlédnout, zdali tam spolu s adresářem „plocha“ nemáte ZÁROVEŇ i adresář „desktop“. Jestli ano, tak do něj zástupce z „plochy“ ZKOPÍRUJTE (nepřesouvat!). A pak znovu (pokud se nezobrazí ihned) „aktualizovat“ viz výše. Napište, jak jste dopadla. :)

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hufnágl

Pro začátek klikni pravým na spodní lištu a vyhledat „hlavní nastavení“ a od toho se dá nastavit kde co.

Předpokládám, že máš prohlížeč Chrome. Stiskni Ctrl+Shift+B, popřípadě levým klikni vedle adresního řádku vpravo na 3 tečky, sjeď na záložky – klik levým – zaznačit „zobrazit lištu záložek“!

Upravil/a: Hufnágl

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

Pravým na ploše: Zobrazit > Zobrazit ikony na ploše
Je to ale bez záruky, protože Win 10 mi domů nesmějí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Přetáhni si je tam myší (pravé tlačítko), odkudkoliv.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Nevím jak je to ve win10, ale ve win7 si najdu v horní liště (nebo jinde) DALŠÍ NÁSTROJE a dál VYTVOŘIT ZÁSTUPCE. Z plochy se ta ikona dá přetáhnout do dolní lišty myší.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Děkuji.

Ikony v dolní části obrazovky jsem obnovila. Ale ty na ploše ne a ne.
Je to pro mě „nadpočítačový“ ú­kol.

před 1470 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hlada

Koukám, že je to docela častý dotaz. Třeba tady:
https://answer­s.microsoft.com/cs-cz/windows/fo­rum/all/zmize­ly-ikony-z%C3%A1stupc%C5%AF-z-plochy/c53cd9af-e0b4-46d1-a110-2b13adc1dc69
Když nic nepomůže, tak je tu jednoduchá, ale účinná rada – vrátit systém pomocí bodu obnovy.

před 1470 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Hledala jsem,. kde se dalo. Našla jsem i to, co je v odkazu, ale bohužel ani koš se mně nepodařilo vrátit na plochu.

Zřejmě je problém v něčem jiném, co sama nezvládnu.

Ale děkuji.

před 1469 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hufnágl

Trošku nechápu tvůj dotaz. Chtěla jsi vrátit položky na dolní liště, a píšeš, že se ti to povedlo. Teď píšeš, že se ti nepodařilo vrátit koš na plochu (tady je rada, jak obnovit smazanou ikonu koše: https://suppor­t.microsoft.com/cs-cz/help/942132 . Napiš, o jakou plochu se jedná, jestli o plochu prohlížeče nebo plochu PC (NTB). To jsou dva veliké rozdíly.

před 1469 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Pokiaľ nemáte istotu, že úpravu zvládnete, nechajte to na skúsenejších, hoci toho malého chlapca od susedov, ktorý s počítačom v ruku už prišiel na svet. Predsa len pre nás, čo na obrazovku počítaču hľadíme s úžasom ako za čias Louisa Lumiéra na jeho film „Príchod vlaku do stanice La Ciotat“ https://www.y­outube.com/wat­ch?v=1dgLEDdFddk

před 1469 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
vagra

:)

před 1469 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek