Conduite

Poradíte, jak je to s vazektomií v ČR?

Zdravím,
podle zákona může v naší zemi podstoupit sterilizaci (vazektomii) člověk od 18 let s písemným souhlasem pacienta pouze ze zdravotních důvodů a poté pacient od 21 let z jiných než zdravotních důvodů.

V mnoha zemích je sice respektován zákon, ale doktoři kolem toho často dělají problémy z různých důvodů. U mladších lidí a žen zejména. Jak je to tedy s tímto v Česku? Jak náročné bude pro mě, 21 letého muže bez dětí, podstoupit vazektomii? Má smysl si předem připravovat na konzultaci všech tisíc důvodů, bude se někdo pokoušet rozmluvit mé rozhodnutí, či stačí písemný souhlas?

Nejlepší odpověď
annas

Nechápu, proč jste se k tomu zákroku rozhodl, ale je to vaše volba. Zvážil jste to dobře?

Před zákrokem je nutná konzultace, kde vám vše vysvětlí, třeba i to, že si můžete své spermie nechat zamrazit, pokud byste se později rozhodl pro umělé oplodnění, tedy mít potomka.

„Nejpozději 14 dní před provedením zákroku je třeba podepsat "Žádost o provedení vazektomie“ a v den výkonu Vám bude dán k podpisu „Informovaný souhlas“ s výkonem. Dokumenty jsou ke stažení zde.
V naprosté většině případů není nutné provedení předoperačních vyšetření.

Cena vazektomie je 13.000,– Kč. Tento zákrok není v ČR hrazen žádnou zdravotní pojišťovnou. V ceně je zahrnuta konzultace, provedení zákroku, případná analgosedace a následné vyšetření spermiogramu. Platba probíhá před zákrokem hotově či kartou." atd.

https://www.va­zektomiebezskal­pelu.cz/prubeh-zakroku.html
https://www.va­zektomiebezskal­pelu.cz/vazek­tomie.html

Další odpovědi
Hufnágl

Co tě k tomu vede? Ty nevíš, že muž má zasadit strom, postavit dům, zplodit syna?