Klarushka

Poradíte???

K čemu slouží Ethernet?
Doplňuji:
Děkuji všem za odpovědi. A Vám pane rynku za zastání .

Nejlepší odpověď
rynek878

To geOrge:
už jsem si všimnul po druhé,že speciálně u Klarushy, jí peskujete,aby se konečně naučila vyhledávat sama na Googlu atd.Pokud Vás to, až tak obtěžuje odpovědět,no tak neodpovídejte,všichni nejsou tak bystří a šikovní jako vy a vyhledají to za pár vteřin,apropo já si myslel,že hlavním posláním těchto stránek je těm slabším pomáhat, a né je neustále poučovat,jak měli a co by měli.Když už jsme u toho poučování,tak by se Vám taky nic nestalo,kdyby jste psal vše s DIAKRITIKOU.
Doplňuji:
To geOrge:
no a teď si po sobě přečtěte co jste napsal,co je z toho za guláš,napůl bez diakritiky a zbytek s diakritikou.

Další odpovědi
anonym

Ethernet je STANDARD, NORMA síťové architektury, nikoliv značka

první 10 mbit/s verze, pak fast ethernet 100mbit/s, gigabitovy ethernet, desetigigabitovy .. všechno jsou to normované verze síťových architektur.

… čtete prosím pod odkazem níže podrobnosti. Opravdu stačí příště jen trochu hledat, odpověď získáte rychleji bez prostředníků. Pokud ne wikipedia, tak google ví všechno.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Et­hernet

následujeící text je už zcela mimo téma, za to se pochopitelně omlouvám avšak nejsem iniciátorem sporu.

RE: doplněna odpověď pro uživatele „rynek878“:

teď se ovšem naprosto nemístného peskování dopouštíte pouze vy. Uvést vždy optimální zdroj kde se vyplácí podobně informace hledat je často rada daleko přínosnější než tu bezhlavě obsah wikipedie cut&paste opisovat a tvářit se při tom jako misionář a „všeznalec“, který zásadně neposkytuje přístup ke svým zázračným zdrojům. Mimochodem bylo nutné to tu řešit ? O nějaký naivní spor s vámi nemám zájem, proto tu opravdu nejsem.
Doplňuji:
koukám že někteří lidé by se při upalování čarodějnic ještě i dnes bavili 🙂 Divim se že s sebou nechavate takto snadno mávat i vám pane „rynku“ že máte chuť takto populisticky sbírát body za rádo by „relevantní“ odpověď …

1popelka1

Ethernet je síť – typický „uživatel“ sběrnicové topologie.

Síťová architektura Ethernet představuje v současné době nejpoužívanější typ sítě ve školách. Je založena na standardu 802.3, kde je implementována metoda přístupu CSMA/CD (carrier sense multiple access collision detect). Ethernet vychází ze sítě ALOHA WAN na univerzitě v Havaji. Existuje velké množství ethernetových technologií (např.100BaseT (Fast Ethernet) – výhodou je rychlost, nízká cena, snadná implementace. Nevýhodou útlum a elektromagnetické rušení.

Zdroj: učivo

Miroslavst

Pokud si dobře pamatuji, je to síťová karta v počítači, značky ethernet.
Takže slouží pro připojenbí k síti.

člověk

naposmívejte se Klarushce,
MŮJ PĚTILETÝ VNUK JE TADY TAKÉ NA TĚCH STRÁNKÁCH A JDE MU TO DOBŘE

kropitko

Já osobně jsem zastánce čárek a háčků. Myslím,že klávesnice byla proto tak vyrobena,aby se psaly..:-D

rynek878

na vysvětlenou pro geOrga:

Misionář je označení pro propagátora nějakého náboženství či hlasatele jeho idejí, který působí na lidi jiného či žádného vyznání, aby je pro toto náboženství získal. Některá náboženství kladou na misionářské úsilí jen malý nebo žádný důraz (např. judaismus či šintoismus), naproti tomu jiná na ně kladou silný důraz (např. křesťanství).

Luss

Vubec se sem nejdu vyjadrovat k peskovani nebo nepeskovani. Ale jako stoupenec psani bez diakritiky se musim ozvat :))))) To neni vyraz zadne negramotnosti, autorovi i ctenari je preci jasne, kam patri hacky a carky. Ja v praci posilam desitky (kolem stovky) mailu denne. Po CR i zahranici a nez neustale resit a premyslet, co a kam pisu, zda se to prijemci nezobrazi zasifrovane do ctverecku a nesmyslnych znaku, tak proste sekam vse bez ohledu na to, jestli do Melnika, nebo do Dublinu bez diakritiky. Zvyk je zkratka zelezna kosile a proto pisu bez diakritiky i tady na odpovedich :)

BENYTA

Mě by tedy víc unavilo přenášet myšlenky na klávesnici,abych si je diktovala jako do SMS…

Luss

To je zvyk. Dobra polovina adresatu, kam posilam maily neprijima text s diakritikou, takze lepsi psat vse bez, nez to v tom fofru rozdelovat. A uz mi ten zvyk proste zustava, jakmile pisu neco do mailu nebo diskuze (odpovedi) uz automaticky vynechavam hacky a carky. Po tech letech je to fakt uz automatika. Ale je to samozrejme kazdeho vec. 80% lidi tady (i jinde) pise s diakritikou. Jen myslim, ze to neni duvod ke karani. Zivot je samy zvyk 😉

Luss

Mysleno „tady“ na odpovedich i „jinde“ na jinych diskuzich a chatech v cestine. :)