gorgo

Poradíte vzorec v Excelu, pomocí nějž najdu a sečtu hodnoty jednoho konkrétního čísla ve sloupcích ve všech listech?

Vzorec Excelu – zdravím mám dotaz, mám obsáhlý sešit s několika listy, a potřebuji vyhledat jedno konkrétní číslo ve všech listech (5) a sečíst jeho hodnotu ve sloupcích v novém listu

Asi špatně položený dotaz mohu případně poskytnout vzor sešitu s popisem kdyby se s tím někdo chtěl trápit

Odpovědi
Alesh

Obsáhlý sešit s několika listy? Není to protimluv? 😉
Myslím, že ti pomůže funkce „SUMIF“.

Kelt

Pokud provádíš sčítání na jednom listu, uvedeš buňku, třeba A5, kde se číslo nachází. Přes listy jsem to nezkoušel, ale mělo by to být na podobném principu, jen s tím, že si tam navolíš číslo toho příslušného listu a buňku. Já tady nemám Excel, takže to nemohu vyzkoušet, ale zkus si to sám. Na dvou listech si napiš pár čísel a zkus si to .

Mc Merkurion

… nevím jak v exelu, ale v openu je na se mi zdá funkce countif, která vyhledá v oblasti danou hodnotu a výsledkem je počet kolikrát tam je, no a to bych násobil daným číslem a mám výslednou hodnotu …

Alesh

jo, tak to našéruj…