Srandista

Pořád platí, že když se chci zlepšit a posunout v oboru, musím vycestovat do zahraničí?

Např. u kuchařů je to celkem jasné.

Nejlepší odpověď
Malvína

Vždy je lepší odcestovat a nasbírat zkušenosti, zvyklosti a kulturu dané země. Hlavně v zahraničí jsou dost často před námi. Udávají nejnovější trendy atp.
Ale není to pravidlem. Nejdříve záleží na oboru a doposud získaných zkušeností. Avšak pokud chceš podnik, který se specializuje na něco tuzemského, je to nesmysl. V dnešní době jsou už navíc i velmi dobré a kvalitní kurzy, které tě naučí velmi dobře, a získáš rozhled a informace na kvalitní úrovni. Důležité je chtít. Když chceš, dokážeš vybudovat i bez vycestování. Samozřejmě na něco echt specializovaného, co vyžaduje hlavně absolutní poznání kultury, by bylo vycestování určitě žádoucí.

Další odpovědi
elkon

Záleží na oboru, není to vždy pravidlem.

Dochy

Záleží co chceš dělat. Tak u kuchařů, pokud chtějí něčím zaujmout a ne jen dělat UHO(Ř) ve školní jídelně asi není jiná cesta než poznat svět. Za elektrikářem ten svět přijde sám, spíš je třeba se bránit některým ve světě používaným postupům, které u nás nemají místo. Obecně ale získat nějaký rozhled navíc cestováním na škodu nebude.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.