mosoj

Potvrdí se událost popsaná ve Starém zákoně knize Exodus?

Archeologové našli zbytky faraonovy armády na dně Suezkého zálivu. Zatím se jedná asi o 400 koster faraonových vojáků, ale předpokládá se, že jich tam leží kolem 5 000, včetně kol od jezdeckých vozíků.
Podle Starého zákona Mojžíš převedl suchou nohou Izraelity přes moře a faraonovu armádu moře pohltilo.

Nejlepší odpověď
annas

"Kniha Exodus, označovaná někdy též jako 2. kniha Mojžíšova, líčí odchod Izraelitů z Egypta a začátek jejich putování pouští na cestě do zaslíbené země.

Skupina potápěčů nalezla na dně Suezského zálivu zbytky armády ze 14. století před Kristem. Tým původně pátral po vracích lodí a historických předmětech, ale narazil na něco mnohem důležitějšího. Může jít o potvrzení biblického exodu.

Jde o starověkou armádu, nejspíše egyptskou, pocházející někdy ze 14. století před Kristem. Bylo nalezeno množství zbraní, zbroje a dokonce dva válečné vozy. Je tak zcela zřejmé, že šlo o značně velkou armádu.

Zajímavé je, že všichni vojáci zemřeli na souši. Kolem nezůstaly žádné lodě ani zbytky jakýchkoliv plavidel. V dávných dobých zřejmě bylo celé území pouští. Ovšem podle polohy těl se zdá, jako by byly zasaženy silnou přílivovou vlnou od pobřeží. Ta je zřejmě jednoduše utopila. To by ovšem potvrdilo biblický příběh Exodu, kdy Židé uprchli z Egypta pod Mojžíšovým vedením přes poušť, pronásledování egyptskou armádou. Tu však zaplavilo moře, které na ni seslal Bůh "

Příběh vyprávěný ve 2. knize Mojžíšově ve Starém zákonu se až doposud jevil jako spíše symbolický než reálný.

http://extras­tory.cz/potape­ci-nasli-na-dne-more-biblickou-armadu-potvrzuje-se-exodus-a-stary-zakon.html

Jinak je možné najít na Prima Zoom
http://play.i­prima.cz/exodus-hledani-pravdy

V anglickém zdroji se uvádí, že je množství historických a archeologických důkazů pro potvrzení knih Genesis a Exodus.

Záhada Hyksos vyřešena

Také archeologové a jiní učenci se dlouho zamýšleli nad rychlou okupací Egypta tajemným Hyksosem bez vojenské konfrontace. Ti učenci, kteří obhajují revidovanou chronologii, identifikovali Hyksose s Amalekity, nepřáteli Izraelitů, , kteří napadli Izraelce prchající z Egypta. Je pravděpodobné, že Amalekitové proudili do Egypta bez odporu kvůli Boží decimaci egyptské armády pod Rudým mořem atd.

Dr. Clifford Wilson, bývalý ředitel australského Archeologického ústavu, řekl to nejlepší:

Bible je nejpřesnější učebnice historie, kterou kdy viděl svět.

http://creati­on.com/egypti­an-history-and-the-biblical-record-a-perfect-match

Další odpovědi
dubraro

Již se našly archeologické důkazy pro řadu příběhů z Bible. Docela dobře se může potvrdit i tento.

Drap

Pokud se o toto zajímáš, prohlédni si toto:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=GvIBzKjiw­F8
www.youtube.com/wat­ch?v=LTuGEhq9oXQ
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=umrmv8tAJ­Vc

luckykubrt

Jistěže se potvrdí. Boží Slovo je PRAVDA. Na rozdíl od satanových lží. 🙂 Ježíš Kristus už panuje z nebe nad světem a čeká nás radostná událost. Už brzy získáme to, co ztratil první člověk Adam – dokonalost. Budou odstraněné nemoce i smrt. A taky neposlušní lidé tzv. kozlové nebo taky antikřesťané, kteří neposlouchají Boží desatero. Už kdysi jsem četl, že se našla i Noemova archa na hoře Ararat… a taky Izajášovy svitky s Božím Jménem Jehova. 🙂

mosoj

luckykubrt : Jakýkoliv fanatismus nenávidím i náboženský.

luckykubrt

Tady nejde o fanatismus, ale o to, aby jsme žili jak si stvořitel přeje a neubližovali druhým. 😉 To pokládám za fanatismus zase já. :P

cochee

Stvo… kdo? Stvořitel je mrtvý, už si nepřeje nic. Umřel mi skoro přesně před rokem.
Nechtěl by ses odstěhovat na Střední východ? Tam bys mohl debatovat o těch p**ovinách s tobě rovnými a to do nekonečna.

luckykubrt

Stvořitel ! Ten, který vytvořil Adama s Evou. :D Ten je věčný. Je mocnější než jeho Syn Ježíš Kristus, protože na rozdíl od něho nemá počátek ani konec. A proč bych se stěhoval na Střední východ, když se Střední východ stěhuje k nám ? :O