M.

Popřání Dobré noci

Myslíte, že hodně ovlivňuje naše spaní, když nám někdo (ne)popřejede dobrou noc? :)
(Osobně si myslím, že ano.)
Doplňuji:
Natty: Proč by mělo? Protože spánek ti ovlivňuje opravdu moc věcí, tak jsem přemýšlela, jestli by to patřilo k tomu taky.
Spalo se mi lépe, když jsem měla toho druhého u sebe nebo mi pak aspoň ty krásné sny popřál, tudíž mě napadlo, jestli se mi to jen zdálo nebo to tak opravdu je. :)

Nejlepší odpověď
Damiana

Mě osobně ano. Kdybychom si s manželem nepopřáli dobrou noc a nepolíbili se, spalo by se mi určitě o mnoho hůř. 🙂

Další odpovědi
WeeBear

Podle mě vůbec ne. Já se prostě vyspím nejlépe, když jsem opravdu vyčerpaná, bez ohledu na to, kdo mi (ne)popřeje dobrou noc. 🙂

briketka10

jo jo je to tak, občas mi to taky chybí :(
teď říkám „Ať se ti něco hezkýho zdá“
mýmu chlupatýmu kocourkovi ☺
i mu zazpívám ukolébavku..

anonym

M., pokaždé pozitivní přání ovlivňuje osobu, jíž je toto přání určeno. Není podmínkou, že si to musíme uvědomovat. Mohu spát spánkem sebehlubším, ale je-li mi přána před usnutím mně milou osobou dobrá noc (nebo hezké sny), tak se mi usíná lépe.
Nemohu potvrdit, že přání ovlivní i kvalitu spánku, usínání ale rozhodně ano.

Natty*

Myslím, že ne. Proč by také mělo?

Lucijej

Můj spánek ovlivňuje máloco, třeba zkouškové období na VŠ, když jsem měla naakumulované zkoušky, to jsem spávala jako mimčo – každý dvě hodiny jsem se budila.
Ale jinak se mi spí nádherně.

radce

Určitě, je to psychická záležitost, většinou se vyspíme lépe, pokud usínáme spokojeni s celkovým průběhem dne. Popřání dobré noci už je pak třešničkou na dortu. A pokud jsme neměli zrovna dobrý den, aspoň tu noc nám někdo přeje dobrou…