Popálení hypermangánem

Včera jsem dělala roztok z hypermangánu a spadlo mi něco na podložku v posteli, já si toho nevšimla a manžel teď má tmavě ďůlky v kůži asi čtyři co s tím, určitě je to spálené. Snažila jsem se to ošetřit,ale černé to je stále.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Pevný KMnO4 je silné oxidační činidlo, ale hlavně by měl být oddělený od látek, které by mohly zrezavět (Fe atd.). Zředěný vodný roztok KMnO4 není nebezpečný. KMnO4 vytváří nebezpečné sloučeniny s koncentrovanými kyselinami. Například reakce s koncentrovanou H2SO4 produkuje vysoce výbušný oxid manganistý (Mn2O7). Při smíšení pevného KMnO4 s čistým glycerolem se směs bouřlivě vznítí.

Jako oxidační činidlo manganistan draselný poskvrní ruce a oblečení, protože probíhá redukce na MnO2. Skvrny na oblečení mohou být odstraněny použitím kyseliny octové. Skvrny na pokožce, které jsou typicky hnědé, zmizí během 48 hodin.

Další odpovědi
smutnydrak

já nevím,ale babička mi z jeho roztokem dezinfikovala rozbitá kolena…

ReHu

Pokud to nebolí, nepálí či nesvědí, zmizí za krátký čas samy.