AnnMary

Pomůžou mi na finančáku?

Chystám se odevzdat daňové přiznání, jelikož jsem ale pracovala v roce 2016 v cizině, tak jsem z toho vyplňování jelen. Pomůžou mi to vyplnit na finančáku, nebo musím oslovit daňového poradce? Díky

Nejlepší odpověď
gecco

Doporučuju spíš toho danového poradce…
Na FU

  • ´mají plné ruce práce´ a nepříliš ochoty
  • mám dojem, že nesmějí
  • nenesou za případný kiks při pomoci odpovědnost (poradce – dle smlouvy, ano)

😉

Další odpovědi
klumprt

Daňových poplatníků k dani z příjmu je strašně moc. Takže nevím, jestli budou ochotní individuálně radit občanu.
S daní z nemovitosti a s daní z nabytí nemovitosti jsem zašel na FÚ a tam mi dámy velmi ochotně poradily, jenže tohe je něco jiného. A taky nemusí být každé pracoviště takhle vstřícné. Někde třeba mají velký šrumec a odbydou vás nějakým tištěným návodem.

Jiří Bohumil

Co se týče daně z příjmu, tak pokud to nebude „ze známosti“ tak určitě na FÚ ne. Lépe se obrátit na daňového poradce, případně může pomoci i schopný a důvěryhodný účetní. Pokud je to u DP, je to lépe nechat vypracovat na smlouvu, pak tento i za vypracování ručí, včetně případných sankcí. Je to však dražší. Ale v případě složitějších věcí a vyšších příjmů se to vyplatí. Účetní za to neručí a vzniklé problémy a sankce jdou vždy na účet poplatníka, stejně jako v případě, že si zpracovává poplatník daňové přiznání sám.