Luky2331

Zpětné vrácení daňového bonusu na dítě

Dobrý den,

chtěla bych Vás tímto poprosit o radu. Několik let zpětně jsem neuplatňovala daňový bonus na vyživované dítě..lze to dostat nějak zpětně? Děkuji za odpověd
Doplňuji:
Otec právě taky nepobíral…pobirám částečný inv.důchod. Dejme tomu v roce 2010 a 2011 sem ani daňové přiznání nepodávala (nebyla jsem zaměstnaná) a v roce 2012 ho za mě uritě podával zaměstnavatel kde sem neuplatnila tento bonus…

Odpovědi
Alesh

Dojdi si na účtárnu v práci. Nechci kecat, ale myslím, že to jde max. 3 roky nazpět. A otec ho nepobíral? Může jen jeden rodič.
Doplňuji:
To, co máš na mysli, je sleva na dani z příjmu, pokud nemáš mzdu, tak ti to nemají z čeho slevit. Tohle se třeba týká i ženských na mateřské.

zzzzz

Lze to podat i zpětně, mám dojem, že 3 nebo 4 roky, nevím přesně, furt se ty roky mění:-). zajdi na finančák, nebo v práci na mzdovku.
Doplňuji:
Sleva na dítě se vyplácí i do bonusů, ale musí to být ze mzdy nebo platu, pokud si ho ve 2012 nepobírala, zajdi na finančák, tam podepiš dodatečné daňové přiznání – růžovku, dodatečně to vypočtou. I když si nejsi jistá tak si to podej, víc než že nic nedostaneš nehrozí. Pokud si vdaná má manžel možná i nárok na slevu, za vyživovanou manželku, ta je 24.840kč na rok, pokud si nevydělala víc než 68.000kč za rok, také pokud nemáte víc než 2,4 násobek životního minima, máte nárok na přídavky na dítě.
Je mi vážně divné, že jste to nepobírali, vždyť to se všude na mzdovce ptají, zda máte děti.

ivzez

Mzdová účetní Vám s tím asi nepomůže, má toho teď dost na práci.

Jestli jste v uplynulých 3 letech dosáhla příjmu ve výši alespoň 12 x polovina minimální mzdy, můžete nárok na bonus uplatnit zpětně formou daňového přiznání.

Zajděte si na finanční úřad – přímo k úřednici, k níž spadáte,
poradí a pomůže Vám s vyplněním. Před návštěvou si telefonicky
zjistěte, co vše máte vzít s sebou.

Zaměstnavatel za nikoho nepodává daňové přiznání,
provede pouze roční zúčtování daně z příjmu.