Nanami

pomůžete mi prosím? Český jazyk

Dobrý den pomohli by jste mi prosím? 🙂 do češtiny máme mít líčení-dopis nějaké naší oblíbené věci např.: ,,milá lednice. Velice tě miluji, miluji tvou studenou vůni. " a takovéhle blbosti. Má to být vtipný a musí být poznat že k té věci máme nějaký cit. Mě ale vůbec tyhle věci nejdou… Já jsem si třeba vybrala postel. a moc nevím co bych tam napsala…třeba něco : ,,Bohužel mám rivalku v lásce, mého psa který si do tebe věčně lehá." ,,Občas jsi mi nevěrná s mojí mámou" ,,náš vztah začal 24.10.2013" .. Moc moc Vás prosím, nenapíšete sem nějaké nápady co bych tam mohla napsat? 🙂 Nebo jestli Vás napadají dobré věty k jiným věcím, klidně je napište! 🙂 Moc prosím :< A předem děkuji 😉

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste přemýšlet. U slohové práce se špatně radí, protože každý z nás má jiný způsob vyjadřování a myšlení. Jen vás navedu.

Postel je vaše kamarádka, stejně jako pes, proto může do postele, málo místa, vytlačuje vás, ale nedáte se, jak je postele „oblečená“, vyhovuje jí umístění, pohodlí atd.

mého psa – patří svého psa.

Co tak školní učebnice s obrázky? Oslovit ji a listovat v ní, vyjádřit se k obrázkům, která vás zaujaly, má stejný názor jako vy, líbí se jí stejný obrázek, rozumí mu, pečujete o ní atd.

Zapojte fantazii, i když jde o předmět, předpokládáte, že vás poslouchá atd.

Líčení je umělecký popis, takže by tomu mělo odpovídat i vyjadřování.

Další odpovědi
lota

Ta postel mi přijde jako téma docela dobrá. To s tou rivalkou a nevěrou je celkem vtipné, takže stačí přidat pár těch zamilovaných vět o tom, jak je příjemně hřejivá a jak je super se mazlit s peřinami, jak ti umožňuje super spánek, který tě dobíjí novou energií, na druhé straně přináší i sny, ve kterých nic není nemožné. A pokud potřebuješ věty, tak se dá rozepsat i o těch snech, které vlastně souvisejí s postelí… Právě postel ti nejvíc pomáhá v nemoci a jak se do ní těšíš po náročném dni…