Český jazyk pomůžete mi?

podmět nevyjádřený,našla jsem si definici na google,ale stejně jsem to nepochopila,prosím podmět nevyjádřený je vždy v 2osobě,a je tady jako příklad věta:Robinson na svých cestách po ostrově objevil plody:ale mě se to plete s podmětem rozvitým jelikož můžu dodat že ty plody byly sladké atd. kdy tedy určuji podmět nevyjádřený můžete mi to prosím trošku víc vysvětlit děkuji

Nejlepší odpověď
annas

V příkladu, který jste uvedla, není podmět nevyjádřený, ale podmětem je Robinson.

Nevyjádřený podmět pozmáme z tvaru slovesa jeho koncovky:

Může být:
v 1. a 2. osobě. (Já) Myslím to dobře. (Ty) Otevři okno. (My) Dosáhneme vítězství. (Vy) Kupte televizor.

ve 3. osobě a je známý z kontextu.
Petr přišel pozdě. Za to byl tedy (Petr)
pokárán.

Další odpovědi
pátračka

Vyjádřený podmět:
Medvědi Máša a Míša utekli od doupěte.
Kdo,co utekli? Medvědi – podmět je ve větě vyjádřený.

Nevyjádřený podmět:
Na toulkách byli celý den.
Kdo,co byli na toulkách? Medvědi (vyplynulo z předcházející věty) – podmět v této větě není vyjádřený.

Zdroj: http://www.mo­jecestina.cz/gra­matika/shoda-podmetu-s-prisudkem/c2008111­501-Shoda-podmetu-s-prisudkem---nevyjadreny-podmet.html

Michálek1245

Zdravím vás, pokud máte problém, tak vyzkoušejte kurzy od https://nanecis­to.online/ces­ky-jazyk/ které vás připraví na přijímačky z českého jazyka. Ptát se na internetu je sice super, ale ještě jsem tu nečetl správnou odpověď. Annas je sice k odpovědi blízko, ale ještě to není úplně ono a třeba u přijímaček byste nejspíš s tímto vysvětlením neprošla. 😉