JaserUpir

Zítra do českého jazyka (SLOH) mame mýt o svém pokoji líčení..

Pomohly by jste mi probíráme Popis Líčení ve slohu a potřebuju mýt na zítra líčení o svem pokoji nemohly by jste mi vymyslet pani ucitelka by mi dala za 5 a to by me mama prerazila

Nejlepší odpověď
annas

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-mam-prosim-napsat-umelecky-popis-jakekoliv-veci-nevim-se-vubec-rady-dekuji-za-odpovedi

Připomenu vám, co je líčení. Líčení je označení pro umělecký (lyrický) popis. Přednětem líčení může být například vnější podoba literární postavy (její tváře, chůze, oblečení apod.), krajina, loď, dům, pokoj, předmět denní potřeby, bitva, běh koně, bouře. Primární funkcí líčení je funkce estetická, jako u všech útvarů uměleckého stylu – vzbuzovat pocit krásy, bezprostřední zážitek, okouzlení … .

Všimněte si jazykových prostředků, metafora, nadsázka, metonymie, vyjádření citů, slovesa, přídavná jména, podstatná jména, využít asociací, citové zaujetí

Takže důležitý je jazyk, pravopis, neopakovat slova, popisovat postupně.

Návrh osnovy:

  1. Úvod – seznámení s tím, co budete popisovat – pokoj, kde je umístěný – rodinný dům či jiný dům, přízemí, patro atd.
  2. Vlastní popis – jak je velký, malba, okna, dveře.
  • může být popis statický – popíšete postupně třeba od dveří, co je na té stěně – postupně
  • dynamický – jako byste někoho po svém pokoji prováděl a ukazoval mu, co kde máte

3. Závěr – jste v pokoji spokojený, má nedostatky, co byste změnil, doporučil podobně zařízený ostatním

Víc pro vás nemůžu udělat, vy píšete slohovou práci, takže jsou to vaše myšlenky, vaše vyjadřování. Snažte si všechno promyslet, nevzdávejte se … mám snad víte, jak vyýuku zvládáte …

Rozdíl mezi slovesy mýt = umývat x mít líčení (i když to sloveso není správně použité) – něco vlastnit. Zítra máte popsat svůj pokoj, slohový útvar líčení = lyrický popis

Další odpovědi
anonym

Tak že místo vysedávání u počítače, zkus se naučit pravopis jelikož tvoje „mýt“ mi nahání hrůzu, když za pár let maturuji z českého jazyka.

A potom my nevidíme do tvého pokoje. Porozhlédni se a zkus si sepsat úvod. Podle úvodu se řiď. Mě stačí většinou napsat úvod a tolik myšlenek najednou mám že nevím jak to napsat. 🙂

Myslím že maminka by tě přerazila spíše za pravopis, tak být tebou vymažu historii prohlížeče.

Funna

když vidím, že jsi v pár větách nasekal tolik hrubek..tak se hlavně začni učit pravopis…mýt nádobí…mít napsané líčení…a nemohly…copak oslovuješ jen ženy?…a s čárkami za větami si taky vůbec nelámeš hlavu..sloh není jen o „slohu“, ale hlavně o pravopise…

marci1

Už za Tvou otázku by jsi dostal 5. Prosím, zkus se více věnovat pravopisu, pravopis je základ všeho učení.Dokud nebudeš ovládat pravopis, tak Ti půjde těžko i sloh. Opravdu to není příjemné pro oči ( viz odpověď l564 ).

pokazdejinak

byste, abyste, kdybyste – proboha!

M.

Hlavně myj mýdlem a pořádně! :)