Avatar uživatele
Elssir

Pomůžete mi?

Píši knihu. Zatím jsem na web zadal jen první stránky, ale přišlo dilema.
Ztratil jsem víru v to, jestli mám vůbec talent.
Potřebuji poradit.
Teď neberte prosím ohledy na pravopis, ale jen na příběh a jrho podání.
Potřebuji, upřímnou kritiku.
Prosím pomozte mi.
http://www.li­ter.cz/autor-vse-124615
Doplňuji:
Jednoduchost vět je úmyslná.
V dnešní době lidé složité věty špatně zpracovávají a nechápou je. To už jsem zjistil, když jsem vyhořel u mé povídky.
Dokázali to číst jen lidé, kteří měli něco v hlavě.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, bolak, BlaninQa před 3885 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Přečetla jsem si jen jednu ukázku.

Jednoduchý příběh, spiš pro mladé čtenáře. Jeho úroveň snižují gramatické chyby, nedostatečná slovní zásoba – opakování slov, místy chybí návaznost mezi jednotlivými myšlenkami.

Nevím, zda nějak čtenáře nepodceňujete, když se domníváte, že jen někteří mají „něco“ (co) v hlavě. Myslím si, že když je napínavý děj a čtenáře zaujme, složité věty nevadí. Jen kvůli tomu jste "vyhořel ? Správná kritika vidí zápory, ale i klady. Ne každý čtenář je naladěný na stejnou notu. Ale kriitiku čtenářů neberte tragicky, zamyslete se nad ní. Je chyba jen u nich????

Čtěte si text nahlas, lépe zjistíte stylistické nedostatky. Požádejte někoho, kdo psaní rozumí, aby si i on text přečetl. Umějte si přiznat, že první dílko nemusí být úspěšné

U psaní je nutný nápad, ten zřejmě máte. Ale měl byste se víc uvažovat nad jeho zpracováním. Máte-li chuť, pište .Baví vás to. To je nejdůležitější. Snad se příště zadaří.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nedokáži dost dobře posoudit. Osobně knihy podobného žánru nečtu a ani mně nezajímají. Snad se ozve někdo fundovanější.
Přeji mnoho úspěchů a držím palce.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
bolak

Nevím jestli je to úmysl, ale na můj vkus je tam příliš mnoho krátkých nebo jednoduchých vět. Taková dětská četba.

Zbytek nehodnotím, přečetl jsem jenom kousek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

štýl je čítavý.
chce to dať dohromady gramatiku.

téma:
fantasy je na trhu už príliš , veľká konkurencia.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Máš-li, nebo nemáš talent, není potřeba řešit.
Je to tvoje zábava, tak se jednoduše bav a piš dál!
P.S: ten kousíček, co jsem četl by mohl být pro některé čtenáře čtivý.
Názor laika

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mikee.nikee

Já knihy s dějem nečtu skoro vůbec (jen výjmečné), ale tohle mě velmi zaujalo. Mě osobně se to líbí, ale raději si ještě počkej na ostatní názory ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby