yuko

Pomuze film Úsměvy smutných mužů aspon jednomu alkoholikovi z deseti, zacit novy zivot bez flasky?

Videli jste tento film a libil se Vam?

Nejlepší odpověď
Edison

Žádný alkoholik nepřestane chlastat sám kvůli sobě. Kašle na svý zdraví, kašle na všechno, co se týjá jen jeho. Někdy přestane kvůli někomu jinému. A ještě méně aby to byl jediný důvod, když už, tak je k tomu potřeba několik okolností.

Další odpovědi
Kepler

Ten film neznám, ale rád bych jej viděl. Vím, co je nemoc zvaná alkoholismus. Zbavit se chlastu vyžaduje jen a jen pevnou vůli. Já ji měl tak pevnou, že jsem se s ní dokázal skoncovat i 5× do roka.

ivzez

Četla jsem, že po absolvování několikaměsíční (5–6 měsíců) léčby
úspěšně jeden rok abstinuje necelých 50 % závislých. S odstupem
od absolvování léčby ae úspěšnost snižuje (přibývá recidiv).

Shlédnutí filmu (± dvě hodiny?) podle mne nemůže pomoci
10 procentům závislých na alkoholu začít nový život bez flašky.
Snad jednomu ze 100.000…

Kdysi jsem viděla Ikarův pád a Dobří holubi se vracejí. Obě
inscenace byly výborně obsazeny a mám dojem i dost autentické.
Ani jim bych však nepřičítala šanci ovlivnit 10 % závislých.

(Film jsem neviděla a kvůli jeho obsazení ani neuvidím.)

briketka10

Nyní jsem onen film shlédla líbil se mi.
Je moc zajímavý, ale i smutný..
Výborní herci a hodnocení také:
https://www.csfd­.cz/film/536245-usmevy-smutnych-muzu/prehled/

ivzez

Alkoholik a alkoholismus jsou nepřesné obraty.
Nemoc se jmenuje závislost (na alkoholu).

Kepler

Neboli nemoc, co by patologická závislost na alkoholu, se jmenuje alkoholismus. Závislost na alkoholu je obrat společenský, ne však medicínský.

ivzez

Já jsem to slyšela v televizi v rozhovoru s lékařem, který závislost(i) léčí. Předpokládala jsem (=neověřovala jsem to), že odborník by měl znát přesný termín.

Kepler

Úspěšnost „léčby“ alkoholismu i v těch nejznámějších protialkoholních léčeben (PL Kroměříž, Bohnice), nepřesahuje 2 až 5 %. Tedy alespoň v dlouhodobém měřítku, za což se považuje alespoň 10 let.