Kepler

Pomocí čeho lze přehrát soubor „pdb“?

Zřejmě jde o audioknihu. VLC to neumí.

Nejlepší odpověď
led

Nejde o audio. Audiokniha používa bežné zvukové formáty najčastejšie *.mp3, menej často *.mp4
1 – V prípade eknihy je *.pdb jeden z formátov čisto textovej bezobrázkovej knihy.
Ide už o viacmenej zastaralý program. Pokiaľ vaša čítačka elektronických kníh (ebook) tento formát nepodporuje, môžte si ho konvertovať pomocou bezplatného programu Calibre https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=avg&q=ca­libre+cz+downlo­ad
na formát *.epub (alebo na *.mobi, *.pdf, *.doc, …)
čím možno prečítať eknihu vo formáte *.pdb máte na výber v odkaze https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=avg&biw=1218&b­ih=921&sxsrf=A­LeKk00ba2yD-dwoBOOgdjPX_dG7S9Ju­KA%3A1606453112611&e­i=eIfAX9vqJMe­akwWeiLjIAQ&q=pdb+re­ader&oq=pdb+f­ormat&gs_lcp=C­gZwc3ktYWIQAR­gEMgcIIxCwAxAn­MgcIABCwAxBDMgcI­ABCwAxBDMgcIAB­CwAxBDMgcIABCwAx­BDMgcIABCwAxBDMgcI­ABCwAxBDMgcIAB­CwAxBDMgcIABCwAx­BDMgcIABCwAxBDU­ABYAGDXvwFoAXA­AeACAAQCIAQCSAQ­CYAQCqAQdnd3Mtd2l6y­AEKwAEB&sclien­t=psy-ab z daného zoznamu doporučujem napríklad CoolReader.
Pri kúpe elektronickej e-čítačky si všímajte či v zozname prečítaných formátov je aj pdb (nie vždy býva) najčastejšie používané formáty sú mobi a epub. Formát pdf sa v ečítačke väčšinou správa ako sústava po sebe nasledujúcich obrázkov (tj ak zmenšíte obrázok, zmenšíte aj písmo a čitateľnosť, pretože text sa nepreformátuje do potrebnej čitateľnej formy.)

2 – na druhej strane aj elkon a Matesax majú svoju pravdu – programátorskú. Arne1 odpovedal na formát e-knihy.

Další odpovědi
elkon

Možná https://soubo­ry.info/exten­sion/pdb

Arne1

Neřekl bych že je to audiokniha, spíše e-book. Formát podobný PDF, ale jednodušší. Použij Google, najde nějaké programy – musíš vyzkoušet.

anonym

PDB je vývojový výstup programu – popisná knihovna, která umožňuje při debuggingu prohlížet konkrétní řádky v aplikaci – protože PDB soubor si zachová všechny části kódu a označí si je symboly, pod kterými ukazuje na konkrétní místa v programu tak, že například chybové hlášky mohou obsahovat jméno souboru, název třídy, název metody a číslo řádku. Je to pomocný soubor vývoje a když jej někdo dodá k vydané aplikaci, dělá tím velkou bezpečnostní díru a možnost program zpětně rozebrat do zdrojového kódu. (Je to jenom soubor, se kterým pracuji každý den 8 hodin, ale třeba se mýlím. :ú – vývojář Microsoft.NET)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

A jaj, tak to jsem zklamaný, já doufal, že jde o audioknihu. Tak to už dál pátrat nebudu. Díky všem!

led

Malá poznámka -
Nie vždy, to čo nájdete medzi prvými ofkazmi v google vyhľadávači je práve to, čo hľadáte, niekedy treba vojsť hlbšie pri skúmaní problému.