roxy52

Pomoc pro zvířata v zimě

Nevíte někdo,čím se mají v zimě krmit husy,kachny,nebo labutě ? Házet jim rohlíky prý není dobré.

Nejlepší odpověď
annas

Starší pečivo se může uvedeným tvorům dávat. Cituji:
Na procházkách kolem vody můžete přilepšit i vodním ptákům – kachnám, labutím, lyskám a rackům. Pro ně je ideální 2–3 dny staré bílé pečivo, takové, co vám třeba zbylo v chlebníku a není už o něj doma zájem. Ale pozor, pečivo nesmí být příliš tvrdé, ani ve velkých kusech, svými ostrými hranami by ptákům poranilo jícen nebo vnitřek zobáku. Přikrmování ptáků na rybníku, který zamrzá, však vhodné není. Kachny nebo labutě by totiž mohly v rybníku přimrznout a uhynuly by. Proto je vhodné krmit je, pokud sídlí na řece nebo potoce, zkrátka na tekoucí vodě.

Zdroj: http://www.ses­tka.cz/index.php?cla­nek=1052

Další odpovědi
panenka

my jsme se učily ve škole že se živý rostlinou a živočišnou potravou a tu si dokážou vyhledat i sami ve vodě pokud je přes zimu ale krmit chcete doporučuji navštívit nejbližší prodejnu zverimex kde vám určitě poradí

miladaB

Ano, nejlepší je jim hodit to čím se živí v přírodě. Takže třeba malou rybu.