Avatar uživatele
emm.kate

Pomoc ! Mému psovi nefungují ledviny, vše vyzvrací, je nějaká možnost jak mu pomoci ?

Nebo ho musíme dát uspat ? U veterináře jsme byli, ale zajímá mě , jestli s tím nemáte někdo zkušenosti ?
Doplňuji:
doktor řekl, že nejspíš nefungují, zítra jde ještě na sono – pokud bude fungovat jen jedna, půjde na operaci
pokud žádná, řekl že je nejlepší ho uspat – zajímá mě, pokud nebude fungovat ani jedna, jestli je nějaká jiná možnost.
tyhle problémy se objevily náhle – jsou to tak 2 měsíce
rasa : west teriér, věk 7 let

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, Lorrien, J.Chan před 4267 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Třeba ještě není všem nadějím konec! Předně:pokud pes má potíže cca dva měsíce,nejedná se o akutní selhání.K selhání dojde teprve tehdy pokud obě ledviny přestanou fungovat na 70–80%. Špatná funkce ledvin může mít více příčin-od podávání psovi kočičí granule a jinou kočičí průmyslově vyráběnou stravu,zkrmování lidských potravin kde je pro psa hodně soli,koření,cukru atd.(uzeniny,sý­ry,omáčky atd.) .Také se může jednat o vrozenou vadu,která se projevila následkem špatných stravovacích návyků a celkově zpomaleným metabolismem ve vyšším věku.Jinak-u westa není sedm let žádný kmetský věk,toto plemeno se běžně dožívá deseti-dvanácti i více ! Předpokládám,že vám veterinář dal pro psa antiemetika proti zvracení,nějaké podpůrné roztoky apod.Pokud zítra nedopne vyšetření dobře,budete muset přistoupit na radu veterináře-bez ledvin se žít nedá a něco jako dialýza pro psa není v tomto případě možná. Držím vám i vašemu westíkovi palce! Taky jsem je chovala,ráda je mám dodnes! :D

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

je to moc smutné, takto jsem měla nemocného kocourka nefungovaly mu ledviny, nejedl oblíbené masíčko vůbec, zvracel ani nepil, dávali mu cévku a nakonec se opravdu jen trápil..
zkoušela jsem vše možné léky, odběry, injekce, žádné výsledky nevedly k jeho uzdravení..
nakonec došlo na tu poslední injekci bylo mu 12 let..
na tvého westíka je tento věk požehnaný, je to malá rasa a při zemi hned ledvinky nastydnou, sestra má yorkšíra je mu 8let taky má nyní problémy s ledvinkama..
netrap se a pořiď hned nového mazlíčka ať ti není smutno, kdyby tě tvůj pejsek opustil ahoj..

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Třeba bude vše v pohodě, na sonu objeví že má v břichu chomáč chlupů, ty mu operativně vyndají a bude klid. Toto se stalo kamáradovu psu, příznaky měl jeho pes stejné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Co vám řekl doktor?
Nefungují mu vůbec? Najednou, z ničeho nic? To je divný.
Záleží na příčině.
Na radu pro tebe píšeš moc málo informací.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Přeci lékař vyslovil co shledal nebo ne ?
Možná si nechcete připustit, že je to tak špatné a necháváte ho trápit? Jděte k jinému vetovi a možná uslyšíte to samé a nebo ne. Pak tedy nastoupí léčba,ale tady se rozhodnutí těžko dočkáte. Nejde léčit na dálku ani stanovovat diagnozu .
Doplňuji:
pokud nebude fungovat ani jedna, jasně ti doktor řekl .......je to smutné ale i tak to bohužel je

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Pokud nebude funkční ani jedna, tak bohužel. Jiné řešení neni

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek