emm.kate

Pomoc ! Mému psovi nefungují ledviny, vše vyzvrací, je nějaká možnost jak mu pomoci ?

Nebo ho musíme dát uspat ? U veterináře jsme byli, ale zajímá mě , jestli s tím nemáte někdo zkušenosti ?
Doplňuji:
doktor řekl, že nejspíš nefungují, zítra jde ještě na sono – pokud bude fungovat jen jedna, půjde na operaci
pokud žádná, řekl že je nejlepší ho uspat – zajímá mě, pokud nebude fungovat ani jedna, jestli je nějaká jiná možnost.
tyhle problémy se objevily náhle – jsou to tak 2 měsíce
rasa : west teriér, věk 7 let

Nejlepší odpověď
anonym

Třeba ještě není všem nadějím konec! Předně:pokud pes má potíže cca dva měsíce,nejedná se o akutní selhání.K selhání dojde teprve tehdy pokud obě ledviny přestanou fungovat na 70–80%. Špatná funkce ledvin může mít více příčin-od podávání psovi kočičí granule a jinou kočičí průmyslově vyráběnou stravu,zkrmování lidských potravin kde je pro psa hodně soli,koření,cukru atd.(uzeniny,sý­ry,omáčky atd.) .Také se může jednat o vrozenou vadu,která se projevila následkem špatných stravovacích návyků a celkově zpomaleným metabolismem ve vyšším věku.Jinak-u westa není sedm let žádný kmetský věk,toto plemeno se běžně dožívá deseti-dvanácti i více ! Předpokládám,že vám veterinář dal pro psa antiemetika proti zvracení,nějaké podpůrné roztoky apod.Pokud zítra nedopne vyšetření dobře,budete muset přistoupit na radu veterináře-bez ledvin se žít nedá a něco jako dialýza pro psa není v tomto případě možná. Držím vám i vašemu westíkovi palce! Taky jsem je chovala,ráda je mám dodnes! :D

Další odpovědi
briketka10

je to moc smutné, takto jsem měla nemocného kocourka nefungovaly mu ledviny, nejedl oblíbené masíčko vůbec, zvracel ani nepil, dávali mu cévku a nakonec se opravdu jen trápil..
zkoušela jsem vše možné léky, odběry, injekce, žádné výsledky nevedly k jeho uzdravení..
nakonec došlo na tu poslední injekci bylo mu 12 let..
na tvého westíka je tento věk požehnaný, je to malá rasa a při zemi hned ledvinky nastydnou, sestra má yorkšíra je mu 8let taky má nyní problémy s ledvinkama..
netrap se a pořiď hned nového mazlíčka ať ti není smutno, kdyby tě tvůj pejsek opustil ahoj..

anonym

Třeba bude vše v pohodě, na sonu objeví že má v břichu chomáč chlupů, ty mu operativně vyndají a bude klid. Toto se stalo kamáradovu psu, příznaky měl jeho pes stejné.

terry

Co vám řekl doktor?
Nefungují mu vůbec? Najednou, z ničeho nic? To je divný.
Záleží na příčině.
Na radu pro tebe píšeš moc málo informací.

hanulka11

Přeci lékař vyslovil co shledal nebo ne ?
Možná si nechcete připustit, že je to tak špatné a necháváte ho trápit? Jděte k jinému vetovi a možná uslyšíte to samé a nebo ne. Pak tedy nastoupí léčba,ale tady se rozhodnutí těžko dočkáte. Nejde léčit na dálku ani stanovovat diagnozu .
Doplňuji:
pokud nebude fungovat ani jedna, jasně ti doktor řekl .......je to smutné ale i tak to bohužel je

Drap

Pokud nebude funkční ani jedna, tak bohužel. Jiné řešení neni