Marty417

Položím vám záludnou otázku. Jaký je význam slova Antero ?

Jaký je význam jména/slova Antero

Nejlepší odpověď
annas

Slovo se užívá v lékařství – antero- předpona = lat. označuje směr vpřed nebo polohu vpředu.
Např. anteroextenzivní
anterográdní
anterolaterální
anteropulze

http://lekarske­.slovniky.cz/vyh­ledavani?dicti­onary=antero&ter­m=

Jinak jako jméno je časté ve Franci, a Itálii.
Původ jména je baskický. Etymologie jména z anter – ander – andre – řecký význam – mužské jméno, , které následuje jméno předka.

Tomuto významu odpovídá i užití v medicíně – něco vpředu stejně jako předek.

http://www.ge­nealogie.com/nom-de-famille/ANTERO.html
Doplňuji:
Otázka je to opravdu záludná v tom smyslu, že existují různé výklady významu tohoto slova. Záleží, co máte na mysli.

Hledala jsem ještě dál a našla:

1. Antero – finština = lidová forma biblického latinského Andreas . Příbuzný v angličtině Andrew – o obou jazycích je křestní jméno jjiného původu.

U ostatních uvedených je pak odvozené od latinského anterus = přední. Původ – po předním představitel církve sv. Petrovi (jméno papeže Anterus).

2. Antero – italština = vlastní jméno – latinské Anterus.
3. Portugalština – vlastní jméno Antero (m) – mužské křestní jméno , což je v latině Anterus .
4. Španělština -vlastní jméno Antero (m) – mužské křestní jméno , což je v latině Anterus .

Další odpovědi
Lucijej

Antero vychází z latiny, znamená nějakou přední část, používá se anterodorsal (předozadní), anterolateral (předoboční), potom taky třeba anteroom jako předpokoj; Mount Antero – hora v Coloradu…

beer

Finské křestní jméno
Doplňuji:
a taky prodejce motocyklů. Víc jsem nehledal.

Funna

to je finský Andrej…jméno řeckého původu, které znamená mužný, statný, odvážný (z řec. Andreas).

anonym

Pokud se ptáš na význam, tak je třeba jej hledat v latině.
Ante = vpředu, před

Velký lékařský slovník praví, že:

antero-
antero- – lat. označuje směr vpřed nebo polohu vpředu ante

marci1

Je to finské křestní jméno,obdoba našeho českého Ondřeje.

annas

Doplňuji slovo „mužného“ které mě vypadlo.

Jinak jako jméno je časté ve Franci a Itálii.
Původ jména je baskický. Etymologie jména z anter – ander – andre – řecký význam – mužské jméno, , které následuje jméno MUŹNÉHO předka.

Z toho vyplývá, že základ anter – ander – andre se vyvíjel různým způsobem.

1. jako přední z latiny nebo 2. jako mužný (statný, odvážný) z řečtiny…

Viz moje odpověď.

Takže