led

Politik, spôsobil si škodu, zaplať…

Keď elektrikár zfušuje opravu domu a zaviní požiar, zavrúho. Keď vám lekár omylom dreže nesprávnu nohu, príde o miesto a ešte sa nedoplatí…
Ale čo „zločiny bielých límcov“, politikov, finančníkov alebo manažerov? Zpravidla zostávajú nepotrestané, aj keď škody sú omnoho väčšie.
Na Slovensku to chcú zmeniť. Vláda teraz navrhuje zavedenie hmotnej zodpovednosti verejných činiteľov. Politik alebo úradník, který by svojim pochybením zpôsobil štátu finančnú stratu, by musel příslušnú čiastku zaplatiť zo svojej kapsy.
Ako by ste to riešili vy? Súhlasíte so zavedením hmotnej zodpovednosti aj politikom?

Odpovědi
Miroslavst

Stopercentně súhlasím. Bohužial u nás by sa to všelijak pretáčalo a zasa by nikto nič neplatil, možno len my daňový poplatníci.
A nevšimol som si, že by mal politik svoju kapsu, všetko čo sa do něj dostalo sú naše peniaze.

anonym

ono se říká že i politik má svědomí,po tomto případu otom pochybuji,jinak bych chtěla vědět jak se asi tento politik cítí když ví že jeho vinou běhá po světě pedofil,který bez zábran může zneužít další nezletilé,a jak se asi cítí oběti když ví že ten co jím ublížil je bez trestu a ještě si užívá,já už nevěřím že by politici někdy v budoucnu měli nést následky za své chování nebo rozhodování

http://www.ra­dio.cz/cz/rubri­ka/udalosti/ka­tarsky-princ-souzeny-v-cesku-za-sex-s-nezletilymi-vyvazne-bez-trestu

anonym

Souhlasím. Není to však jednoduché. Najde se někdo, kdo si pod sebou podřízne větev? Možná by to chtělo ošéfovat jinak. Zákony nechat po schválení vždy zveřejnit a poté ratifikovat jednou ročně v referendu.

venkovan

Nesouhlasím. Česká republika by potom byla bez politiků.
Nic by se sice nestalo, ale potom bych už mohl nadávat jen na sebe.

Terryle

No to by byl fičák – do pár let by všichni politici byli v kriminálech nebo na ulici bez střechy nad hlavou a pak už by to nikdo nechtěl dělat. Ale oni by se naučili, jak z toho vykličkovat… nebo by se to hrálo na bílý koně, který sice necháme ukázkově odpravit a poslat na pár let sedět, ale pak jim to vynahradíme :o/