freader

Pokuta za krádež v německu ?

Je tu prosím nějaký znalec. Známého bratr byl chycen při krádeži oblečení v hodnotě přes 100 euro v německu a čeká na trest či poukutu. Nevíte kolik se také pokuty pohybují ? Nepiště mi prosím, že to neměl dělat atd, to všichni víme !
Doplňuji:
S nemcinou na tom dobre nejsem. Zjistil jsem, ze byl chycen pri kradezi jeste v samotnem obchode, takze teoreticky zadna skoda nevznikla, ale nevim jak na to nahlizi zakon. Dekuji za odpovedim

Nejlepší odpověď
ivzez

Strafgesetzbuch, § 242, Diebstahl
Krádež (§ 242 německého trestního zákoníku)
se trestá odnětím svobody až na 5 let nebo pokutou.

Těžko předjímat rozhodnutí soudu.

V různých německých fórech se pokuty odhadují různě – od 250 € (škoda činila 4,50 €) přes 450 € za napomáhání při krádeži (škoda 2.500 €) po 1.000 i více €.

Jediné, co troufnu odhadnout je, že pokuta bude pravděpodobně vyšší než způsobená škoda.

Jak jste na tom s němčinou?
(Pokusila bych se Vám dohledat a vložit nějaké odkazy.)

Další odpovědi
led

Svojho času bol pre cudzinca za krádež vydaný zákaz pobytu na území Nemecka na danú dobu (neviem presne znenie, ale poznám skutočný prípad, pritom išlo len o naozaj malú hodnotu -košeľu). Pokuta je to najmenšie, čo môže čakať.
Chytený pri čine…
1 – v nákupnom priestore, pred opustením pokladne -možnosť zaplatenia pred uzavretím platby (nepozornosť, zábudlivosť a podobné výhovorky)
2 – po opustení nákupného priestoru a pokladne bez zaplatenia -kvalifikovaná krádež
PS.
lepšie je kradnúť v cudzine? Potom to má prirodzený následok – podozrievavé pohľady predavačov aj na ostatných česky a slovensky hovoriacich.

kablik

useknutí pravé ručičky by byl asi nejvhodnější trest protože zaplacení malé pokuty vyvolává recidivu,tento doporučovaný trest lépe oživuje paměť…
a jak říká Led, podle prodavačů kradou všichni češi a slováci…

Maria15.4

chcela bych sa spýtať čo dostal za kradež v nemecku