15 let

Když jsem v obchodě ukradla věc za 200 Kč a pokutu jsem zaplatila, nevíte, co se stane se záznamem o krádeži?

Dobrý den, je mi 15 let a poprvé sem ukradla věc za 200 Kč a dali mně pokutu, tu mám zaplacenou, ale zajímá mne to, když byla pokuta zaplacena, tak ten záznam bude u policie, nebo to vymažou? Co udělají? –
Původní neotázka
krádež v obchode

Nejlepší odpověď
Smlouvyzdarm

Tak současné znění bych musel dohledávat, ale dřívější tresní zákon obsahoval ustanovení § 247 tuším odst. 1. písm. f a z toho vyplývalo, že ten kdo se v odbobí jednoho roku opakovaně dopustil přestupku proti majetku dle přestupkového zákona, se tímto dopustí TČ krádeže. Mělo to jeden háček, a to sice, že pokud to neřišil opakovaně ten samý policista, tak se to nezjistilo, protože žádný rejstřík neexistoval. Něco podobného bude platit i dnes, protože si dobře vzpomínám, když se ještě před ledy chlubil Langr jak to dostal do trestního zákona, i když já dobře vím, že to tam bylo i dříve. Čili na nic takového už ani nepomysli, protože systémy se vylepšují a každá špatnost tě jednou v životě dožene. To nechci ani mluvit o tom, že by se ještě měli obrátit na orgán péče o dítě, či jak že se to vlastně jmenuje........

Další odpovědi
Drap

Samozřejmě že to bude na policii. Vymaže se to až po několika letech.

Rokio

Přestupky se nikam nezapisují.

JájsemRaibek

Podle přestupkového zákona se přestupek zapíše do přestupkového rejstříku. Teď jde o to, jak je to s tím věkem. Jakmile bys ses příště dopustila stejného přestupkového jednání, policie nebo správní orgán, který má do přestupkového rejstříku přístup uvidí tvé předchozí přestupky a podle toho se zachová při udělování pokuty.

Heldinka

Nevím, ale příště se od toho drž dál!!

Kryšpín

Z důvodů, že český národ je rok od roku demokraticky divočejští, / na př. politik Churchill pravil, demokracie je největší bordel /, tak bude přestupek uchován jenom 5 let a poté bude založen na dalších 10 let, to vypadá ve třiceti když něco loupneš, tak jseš recidivista.
Ovšem záleží, také zda nepatříš do nějaké menšiny, tam jsou zákony mírně jiné.