Avatar uživatele
15 let

Když jsem v obchodě ukradla věc za 200 Kč a pokutu jsem zaplatila, nevíte, co se stane se záznamem o krádeži?

Dobrý den, je mi 15 let a poprvé sem ukradla věc za 200 Kč a dali mně pokutu, tu mám zaplacenou, ale zajímá mne to, když byla pokuta zaplacena, tak ten záznam bude u policie, nebo to vymažou? Co udělají? –
Původní neotázka
krádež v obchode

Zajímavá 0 před 2503 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Smlouvyzdarm

Tak současné znění bych musel dohledávat, ale dřívější tresní zákon obsahoval ustanovení § 247 tuším odst. 1. písm. f a z toho vyplývalo, že ten kdo se v odbobí jednoho roku opakovaně dopustil přestupku proti majetku dle přestupkového zákona, se tímto dopustí TČ krádeže. Mělo to jeden háček, a to sice, že pokud to neřišil opakovaně ten samý policista, tak se to nezjistilo, protože žádný rejstřík neexistoval. Něco podobného bude platit i dnes, protože si dobře vzpomínám, když se ještě před ledy chlubil Langr jak to dostal do trestního zákona, i když já dobře vím, že to tam bylo i dříve. Čili na nic takového už ani nepomysli, protože systémy se vylepšují a každá špatnost tě jednou v životě dožene. To nechci ani mluvit o tom, že by se ještě měli obrátit na orgán péče o dítě, či jak že se to vlastně jmenuje........

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Samozřejmě že to bude na policii. Vymaže se to až po několika letech.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rokio

Přestupky se nikam nezapisují.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JájsemRaibek

Podle přestupkového zákona se přestupek zapíše do přestupkového rejstříku. Teď jde o to, jak je to s tím věkem. Jakmile bys ses příště dopustila stejného přestupkového jednání, policie nebo správní orgán, který má do přestupkového rejstříku přístup uvidí tvé předchozí přestupky a podle toho se zachová při udělování pokuty.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Heldinka

Nevím, ale příště se od toho drž dál!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Z důvodů, že český národ je rok od roku demokraticky divočejští, / na př. politik Churchill pravil, demokracie je největší bordel /, tak bude přestupek uchován jenom 5 let a poté bude založen na dalších 10 let, to vypadá ve třiceti když něco loupneš, tak jseš recidivista.
Ovšem záleží, také zda nepatříš do nějaké menšiny, tam jsou zákony mírně jiné.

0 Nominace Nahlásit