anonim123

Co mě čeká za krádež?

Zdravím ukradl jsem v obchodě zboží v hodnotě 499 kč ale chytly mě a byla zavolaná policie dale mam čekat na nějaky doporučený dopis s kterým mám jít na další jejich oddělení má otázka zní : bude tento přestupek evidován do mého trestného rejstříku? nikdy jsem žádné problémy se zákonem neměl… jsem 18nactilety student střední školy Děkuji ,

Nejlepší odpověď
mosoj

Bude to přestupek, který se bude řešit v přestupkovém řízení na OÚ nebo MÚ.
V arabských zemích se za to sekají prsty.

Další odpovědi
anonym

Milý anonime123. Přes držku bys měl dostat v první řadě za češtinu. Následně pak za krádež. Pevně věřím, že se poučíš, trest Ti bude výstrahou, a do občanského života vstoupíš jako řádný člen společnosti. Budiž Ti útěchou, že rejstřík trestů budeš mít čistý. Hlavně už to nikdy nedělej. Je to hanba pro všechny okolo Tebe.

honza19hk

V první řadě bych ti dal přes hubu v druhé maximálně dostaneš pokutu.Je to drobná krádež takže to je přestupek.

david22

To je drsná otázka.
Vím pouze to, že se to bude řešit jako přestupek. Víc ti neporadím.

FreeSTONE

Tady máš přímo odkaz na Občanský zákoník:
http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni_za­kon/cast2h9.as­px#par247

Podle mého názoru, pokud škoda nepřekročí určitý limit, bere se za „přestupek“. Pokud ten limit překročí, je to už „trestný čin“, se všemi důsledky, kterých se obáváš…

Tomina

Přestupek + 2 z chování, či podmínečné vyloučení. Snad ti to zboží za to stálo 😉

pizlicka

trestny cin by to byl nad 5tisic kc.takhle te nezavrou,ale uz to nedelej.

lindicka4478

Kdyby to jen šlo a po otevření posiloven se objednaly do našeho města nové šatní skříňky, chodila bych do té posilovny i ráda. Když jsem byla v roce 2019 naposledy v posilovně, vykradli mi tam skříňku a odcizili 5000 Kč v hotovosti. Od té doby jsem přibrala na váze snad 14 kg. Ale co taky chcete když se u vás ve městě krade že. https://www.aj­produkty.cz/sat­ny/7275812.wf

meTTax

Dobrý den,

Mosoj odpověděl správně.
Pro ostatní doplním, že nezávisí pouze na tom, zda škoda je nikoli nepatrná( tedy nad 5000,– Kč), jsou zde i další aspekty, které rozhodují o tom, zda čin je trestný či je to jen přestupek.

To FreeSTONE – je dobré, že ste zmínil přímo zákon, ovšem trestní zákon od roku 2010 již neplatí a nahrazuje jej trestní zákoník, tudíž Váě příspěvek byl zcela nesprávný.

Zůstávám s pozdravem.

anonim123

s1066 : sám bych si přes ni dal ..
Tak tedy jestli to vše dobře chápu tak přestupek se nezapisuje do TR a budu tedy potrestán nějakou finanční hodnotnou částkou

mosoj

Vepište odpověď…http://w­ww.trestni-rizeni.com/zod­povezene-otazky/zapisuji-se-prestupky-do-rejstriku-trestu

http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/spravni-pravo/prestupky-pokuty/832-tresty-za-prestupek-napomenuti-pokuta-zakaz-cinnosti-propadeni-veci.html