kradez v obchode

dobry den mam otazku. muze policie vzit na zadrzovacku na policejni stanici nebo vazbu kdyz sem kradl v obchode do 1000kc a ne bylo to poprve. dekuju za odpoved

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Policie České republiky (PČR) může předvést důvodně podezřelého ze spáchání přestupku, trestného činu k provedení úkonů nezbytných pro šetření. V případě, že pachatel nemůže prokázat svou totožnost, může jej PČR zadržet na dobu do 24 hodin k provedení nezbytných úkonů pro zjištění totožnosti, včetně otisků prstů, fotografií apod.
V případě, že je předpoklad, že zadržení by mělo být delší než 24 hodin, musí do této doby prostřednictvím státního zástupce požádat soud o uvalení vazby.
Domnívám se, že v tomto případě by soud návrhu na uvalení vazby nevyhověl. Co se týče zadržení (vzít na zadrzovacku) bylo vše v souladu se zákonem.

Další odpovědi
holčička

Jestli do 1000kč tak by neměli ale jestli na to příjdou tak můžete dostat vysokou pokutu.A nejlepší by bylo kdyby jste s tím přestal.Přeju hodně štěstí opravdu zkuste se nad sebou zamyslet.

standa

No samozřejmě, že může…, pro PODEZŘENÍ ze spáchání trestného činu, pro PODÁNÍ vysvětlení a určitě si policajti najdou další legitimní důvody, jak vás zadržet a přitom neporušit zákon.

Nejste první ani poslední (bohužel) ☹