ewik007

jak vysvětlit tento pokus se lžičkou?

Úkol: 2. Na provázek uprostřed navaž kuchyňskou lžíci a konce provázku umísti k vnějšímu zvukovodu. Udeř do lžíce a pozorně poslouchej. Pokus opakuj, ale provázek nepřikládej k uchu.
Otázka: 2)Proč při úderu do lžíce slyšíš hluboký dunivý zvuk, jakoby jsi slyšel znít zvony? Po oddálení provázků od ucha zvuk změní svoje vlastnosti. Jev vysvětli:

Nejlepší odpověď
anonym

ivzes, já to nepovažuji za „domácí úkol“ . Podle mne to je zajímavá otázka, na kterou nedokáži odpovědět!
Resumé: běžte do někam s pravidly! Jste trapní! Pokud někdo porušuje pravidla, tak admin je od toho, aby takové otázky nebo odpovědi smazal, ale jak vidno, nečiní tak !

Další odpovědi
ivzez

Ewiku,
pročti si zdejší pravidla a neporušuj je!

Úkoly tu něřešíme.
Napiš své řešení, zkontrolujeme ti je.
Doplňuji:
Barbakane,
na mne to naopak působí dojmem úkolu.
Obzvláště, když sem Ewik během chvilky
vložila tři podobné otázky …

Navíc ani nevložila otázku hned v úvodu …

mosoj

Pokud se provázek dotýká ucha zvuková vlna se šíří vedením po provázku přímo do hlavy, která začne rezonovat a zvuk zní dutě (hluboce).
Stejné je to když se hlavy dotkneš třeba kovovou trubkou a bouchneš do ní . Kebule ti bude rezonovat ( tím i zesilovat) a zvuk bude hlubší a silnější , než když se rourou hlavy dotýkat nebudeš.
Pokud provázek od hlavy oddálíš zvuková vlna se zeslabí a putuje z provázku a od lžičky, vzduchem přímo do zvukovodu a na ušní bubínek. Přenos zvuku je jednak těžší a nic rezonovat v hlavě nebude.

iceT

Domnívám se,že pokud by otázka byla položena vlastními slovy a nikoli opsaná slovo od slova odněkud z učebnice stejně jako předchozí otázky,byla by více zajímavou.
Pokud by za otázkou bylo ještě poděkování,bylo by to úplně super.Takhle otázka zní jako příkaz učitele.

anonym

Šmírák romantik slyšel zvony,když mu zvonila hrana všude.