zjentek

Pokud jsem z PC smazal antivir, jaký osud potkal deset krutých virů, který byly zavřený v jeho karanténě?

Přiznám se, že antivir jsem odinstaloval a na viry zapoměl. Co se tedy stalo? Dostali se všichni „z ohrádky“?

Odpovědi
Muffz

Antivir se tě zeptá, co s viry v karanténě chceš dělat. Defaultně to je smazat je permanentně, můžeš je ale klidně i obnovit :) .

Edit: Někde v systému by měl být soubor s karanténou, kde by měly viry zůstat. Do PC zpátky se neroztrousily (pokud jsi neměl Avast, tam je možná jakákoliv bezpečnostní chyba). Můžeš být v klidu, jen to chce příště pročítat, co instalátor (odinstalátor) pí­še.

dubraro

Nejprve pomocí toho antiviru vyčistit karanténu, až pak odinstalovat antivir.

anonym

žádný antivir při odinstalaci samozřejmě žádný detekovatelný vir neobnovuje do spustitelné či rezidentní podoby. Tím si můžete být jistý. Takže pokud máte pocit, že bezpečnostní rizika sám vnímáte natolik, že nějaký obecný antivir už nepotřebujete, můžete ho odinstalovat bez ohledu na obsah „karantény“. Ono to stejně není nic jiného než marketingové označení datového úložiště, kde jsou potenciálně škodlivé aplikace uchovány v nespustitelných datových souborech a nepředstavují žádné ohrožení a toto úložiště se při odinstalování antivirového programu maže.

zjentek

Muffs- instalátor při odinstall nahlásil chybu (nic víc nehlásil), pak se to pár minut chovalo jako „zakousnuté“ PC a v závěru si v pohodě nahlásil, že je třeba restart PC, takže AV je pryč, ale nemám tušení, co v reálu proběhlo ;)

zjentek

…a jak bych našel ten soubor s karanténou a smazal, kdybych chtěl? Dík ;)