zjentek

Pokud vás rodič s mindráky psychicky týrá, vydírá, trápí a ponižuje, tak vám život daroval, anebo zničil?

Život je dar to chápu ovšem i tak může být docela těžké tohle pochopit. Daroval, nebo zničil?

Nejlepší odpověď
cappuccino

Daroval i znicil. Vim to podle nekolika pripadu tyranych deti, ktere tim pak trpely cely zivot.
Ono staci byt nemilovanym ditetem a nasledky si neses cely zivot!

Další odpovědi
wolstryt

Jak říká jeden můj známý (doktor) – rozmazlené dítě má dostatek toho, co nepotřebuje a k tomu aby si v životě obstál a stal se lepším potřebuješ „nepohodlí“

hard work

Daroval a zkomplikoval.

paul1

Daroval. Z počátku i ničil, ale jakmile člověk přijde na to, že si tím odbourává komplexy, tak tento pocit mizí a může se měnit na lítost a soucit.

da ny

Člověk si v dospělosti může některé deficity „nahradit“, zacelit sám (jindy s dopomocí).

cappuccino
I milované dítě může být velmi poznamenáno „výchovou“ svých rodičů. Rodičovská závislost, usurpátorství, diktát, sny, citové vydírání, ironie- to vše i v dobré víře a neznalosti (chyby), ale nevhodně/špatně aplikováno, nadělá velké „zlo“.
Dítě i dospělý je přespříliš poslušný, touží rodiče/ostatní potěšit, nerozlobit/ne­naštvat, vyhovět. Nedokáže prosadit své já (potlačováno), nadechnout. Z takto tzv. funkčních rodin (kde se navzájem mají rádi) se rekrutuje nejvíce astmatiků, alergiků a ekzematiků. Mnoho poraněných duší. Osob s nízkým sebevědomím.